You are currently viewing Biuro rachunkowe na Ursynowie

Biuro rachunkowe na Ursynowie

W całym kraju znajduje się kilkaset tysięcy biur rachunkowych, z których korzystają przedsiębiorcy. Statystyki pokazują, że jedynie około czterdzieści procent firm posiada samodzielną księgową, a reszta firm albo samodzielnie prowadzi rachunkowość, albo zleca prowadzenie jej jednemu z biur. W kwestii jakości usług, oba rozwiązania są dobre, gdyż to co najważniejsze, czyli księgowość, jest zawsze wykonana na czas. 

W jaki sposób działają biura rachunkowe?

biuro rachunkowe UrsynówNie każdy musi się znać na przepisać, ustawach, czy codziennie śledzić gazety prawne, ponieważ można mieć od tego specjalistów. Do biur rachunkowych są przyjmowane jedynie osoby z kierunkowym wykształceniem, czy takie, które skończyły studia wyższe na kierunku Rachunkowość i Podatki oraz posiadają przynajmniej kilkuletnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku. Takie wymagania dotyczą księgowych, ponieważ ich pomocnicy i zastępcy, dopiero zdobywają doświadczenie u ich boku. Z taką kadrą pracowniczą, usługi na pewno będą rzetelne, ponieważ od ich kompetencji zależy poziom usług. Jeżeli interesuje nas dobre biuro rachunkowe Ursynów jest idealnym miejscem na jego znalezienie. W tym regionie działa przynajmniej kilkadziesiąt biur księgowych, które łącznie mogą obsługiwać nawet kilka tysięcy firm różnej wielkości. Głównymi klientami biur są mali i średni przedsiębiorcy, ponieważ dla nich taka usługa jest znacznie tańsza niż zatrudnienie samodzielnego księgowego w firmie. Firmy, które zatrudniają powyżej pięćdziesięciu pracowników są traktowane jako duże i mają najczęściej swojego księgowego na etacie. Wybierając biuro rachunkowe, musimy się liczyć z koniecznością opłacania comiesięcznego abonamentu za usługi , którego wysokość zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od wielkości i rodzaju przedsiębiorstwa, ilości generowanych dokumentów księgowych i ilości pracowników. 

Księgowy z biura rachunkowego podchodzi indywidualnie do każdego klienta, gdyż każdy ma odmienną specyfikę działalności. Dla jednoosobowych działalności gospodarczych, księgowi prowadzą podatkową książkę przychodów i rozchodów, natomiast dla spółek i firm generujących roczne dochody powyżej dwóch milionów euro, księgowi prowadzą pełne księgo rachunkowe. W biurach także klienci mogą liczyć na usługi kadrowe i płacowe.