You are currently viewing Czy na działce można wywiercić studnie?

Czy na działce można wywiercić studnie?

 

Mieliśmy z żoną małą działkę ogródkową. Niestety na działce tej nie było żadnego źródła wody. Wodę do podlewania owoców i warzyw musieliśmy nosić spory kawałek w wiadrach albo liczyć na to, że spadnie deszcz i podleje rośliny za nas. Ostatnio zastanawialiśmy się nad tym, czy może nie wybudować by studni, dzięki której będziemy mieli własne źródło wody.

Kto we Wrocławiu wywierci studnię?

wiercenie studni na działce wrocławPoszukiwania odpowiednich informacji zaczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: wiercenie studni na działce wrocław i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Udało nam się znaleźć firmę, która oferowała wiercenie studni na każdym terenie. Umówiliśmy się z jej przedstawicielem handlowym, aby mógł zobaczyć jak wygląda działka i wycenić usługę wywiercenia studni. Okazało się, że jest to idealne miejsce na taką studnię. Woda znajduje się tutaj dość płytko, więc wiercenie można przeprowadzić ręcznie. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ na działce jest zbyt mało miejsca, aby mógł tutaj wjechać sprzęt, którym mechanicznie można by wywiercić głęboką studnię. Ponieważ studnia nie miała być zbytnio głęboka, cena za jej wywiercenie nie była głęboka, gdyż cena zależna była od głębokości studni. Podpisaliśmy umowę na wywiercenie studni na działce. Prace budowlane rozpoczęły się już kilka dni później, po wpłaceniu przeze mnie zaliczki na poczet kosztów.

Byłem bardzo zadowolony z tej firmy oraz z wywierconej przez nich studni. Zajęli się wszystkim kompleksowo. Po wywierceniu studni odpowiednio ją zabezpieczyli sprzętem wysokiej jakości, a następnie za pomocą pompy głębinowej oczyścili oraz zdezynfekowali za pomocą chlorku. Dzięki temu już kilka dni później mogliśmy korzystać z wody uzyskanej w ten sposób. Dużą zaletą tej firmy było również to, że mieli szybkie terminy.