You are currently viewing Czy w pokoju dziecka powinna być zasłona?

Czy w pokoju dziecka powinna być zasłona?

Urządzenie pokoju dziecka nie należy do najłatwiejszych zadań. Przede wszystkim dlatego, że dzieci mają dużo zabawek i różnych przedmiotów, które ciężko jest schować. Nie wszystko mieści się w szafie, a okazji, by dostać kolejny prezent w ciągu roku jest wiele. W związku z tym różności przybywa coraz więcej do pokoju.

Najlepsze zasłony dziecięce

zasłona do pokoju dzieckaJest kilka kluczowych elementów w każdym pokoju dziecka. Należą do nich: biurko, krzesło, szafa, łóżko i odpowiednia oprawa okna. To ostatnie jest bardzo ważne, gdyż źle dobrane zasłony mogą zepsuć całą wizję dziecięcego pokoju. Przede wszystkim zasłona do pokoju dziecka powinna być jasna i przestronna. Nie powinniśmy zawieszać ciemnych zasłon, które wprowadzą ponurą atmosferę do pokoju. Ich głównym zadniem jest ochrona przed sąsiadami, którzy lubią patrzeć w okna. Dzięki nim dziecko ma więcej intymności w swoim pokoju. Oprócz tego chronią przed słońcem i światłem. Dużo lepiej się śpi jak w pokoju jest nieco ciemniej i nic nas nie rozprasza. Zasłona dziecięca powinna być dostosowana do wieku dziecka. Im młodsze, tym rodzice powinni zaopatrzyć dziecko w zasłonę, która posiada różne, dziecięce wzory, a nawet nawiązującą do róznych motywów bajkowych. Starsze dzieci lubią stonowane kolory zasłon, bez żadnych dodatków. Wówczas wybór jest nieco łatwiejszy, gdyż wystarczy dopasować jedynie kolor zasłon. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się zasłony przyciemniające, które chronią w nocy przed światłem latarni oraz wprowadzają odpowiedni klimat do wnętrza.

Wybór odpowiednich zasłon powinien być również dopasowany do wielkości okien. Niektórzy z nas wolą krótsze zasłony, nieco za parapet. Jednak są i zwolennicy długich, aż do samej ziemi. Na sam koniec warto pamiętać o tym, żeby je ładnie ułożyć na karniszu, by się pięknie prezentowały.