You are currently viewing Czyszczenie samochodu preparatem ADBL AIO

Czyszczenie samochodu preparatem ADBL AIO

Każdy właściciel auta chce jak najlepiej o nie dbać. Przede wszystkim zwraca się dużą uwagę na jego czystość, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Czyszcząc samochód, a dokładniej jego karoserię, należy używać specjalistycznych oraz profesjonalnych produktów. Idealnie sprawdzają się kosmetyki, które łączą w sobie wiele zastosowań. Są to produkty all in one, które są wielofunkcyjne i spełniają kilka funkcji jednocześnie. 

Dlaczego warto zainwestować w kosmetyk AIO?

czyszczący adbl aioPreparaty all in one mają zaawansowaną formułę. Spełniają one wysokie wymagania. Dają szybki efekt oraz skutecznie zabezpieczają lakier. Jednocześnie czyszczą, nabłyszczają, chronią, a czasami nawet polerują. Ich cechą charakterystyczną jest to, że łączą w sobie kilka produktów w jednym opakowaniu. Jednym z najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych jest czyszczący ADBL AIO, który pełni funkcje aż trzech produktów. Jak działa? Cleaner oczyszcza chemicznie lakier z takich pozostałości jak stare woski, ale również usuwa drobne rysy. Glaze odżywia lakier i nadaje mu odpowiednią głębie i połysk. Pomaga również w maskowaniu powstałych rys. Sealant ma za zadanie chronić lakier przed różnymi czynnikami atmosferycznymi, zwłaszcza przed promieniowaniem UV, które szkodliwie oddziałuję na karoserię. Jest to również dobre zabezpieczenie przed działaniem innych detergentów, które niekonieczne są dobre dla samochodu. Przed użyciem należy dobrze wymieszać preparat. Można go nakładać na dwa sposoby – ręcznie oraz maszynowo. Dzięki temu wykorzystywany jest często w firmach, które zajmują się fachowym czyszczeniem samochodów. Po nałożeniu maszynowym warto również nałożyć dodatkową warstwę ręcznie. Jeżeli czyścimy samochód ręcznie to powinniśmy nanieść niewielką ilość ADBL AIO na gąbkę lub szmatkę wykonaną z mikrofibry lub bawełny. Cienką warstwę należy rozprowadzić na lakierze. Po upływie około dziesięciu minut resztki, które pozostały należy zetrzeć czystą ścierką, najlepiej również z mikrofibry. Jeżeli chcemy zapewnić lepszą ochronę to można nakładać ten preparat w kilku warstwach.

Preparat ten jest stosunkowo tani w porównaniu do efektów i swojej wielozadaniowości. W sklepach, które zajmują się sprzedażą kosmetyków samochodowych dostępny jest do kupienia w różnej pojemności. Dużą zaletą jest jego ochronna właściwość oraz pojawienie się efektu hydrofobowego, który pojawia się po całkowitym utwardzeniu produktu na karoserii. Wybór tego produktu jest doskonałym pomysłem, jeżeli zależy nam na dobrym zabezpieczeniu lakieru.