You are currently viewing Deski drewniane na podłogę

Deski drewniane na podłogę

 

Piękna podłoga potrafi diametralnie zmienić wygląd całego pomieszczenia, dlatego warto postawić na naturalność i wybrać deski z drewna. To klasyczne rozwiązanie, które nadal nie wychodzi z mody. Mają one wiele zalet, które postaram się przedstawić w poniższym wpisie.

Podłogowe deski z drewna dębowego

deska dębowa warstwowaPodłoga drewniana to wciąż klasyczne i najbardziej eleganckie rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Ze zdecydowania się na właśnie taką podłogę, płynie wiele korzyści. Przede wszystkim dodaje ona szlachetności oraz niezwykłego klimatu naszym wnętrzom. Jest ona o wiele cieplejsza od innych podłóg, ponieważ drewno naturalne nagrzewa się szybciej, a następnie oddaje ciepło. Dodatkowym atutem, zwłaszcza dla ludzi mieszkających w blokach czy kamienicach, jest to, iż drewniane podłogi doskonale tłumią dźwięki, na przykład kroków. Dzięki temu nie będziemy musieli przejmować się tym, czy przeszkadzamy naszym sąsiadom. Kolejną zaletą podłóg drewnianych jest możliwość ich wielokrotnego naprawiania, co nie uda się w przypadku paneli. Deski takie jak, na przykład, deska dębowa warstwowa, można poddawać procesowi cyklinowania. Polega on na starciu górnej warstwy deski w celu usunięcia zarysowań czy pęknięć. Następnie należy ją wygładzić, zakonserwować oraz pomalować. Dzięki temu zabiegowi nasza podłoga będzie wyglądała jak nowa. Osoby, które pragną optycznie powiększyć pomieszczenie w swoim domu, powinny zdecydować się na deski z jasnego drewna. Bardzo trwałe i odporne na zarysowania są deski z dębiny.

Podłoga drewniana jest bardzo oryginalna, ale jednocześnie estetyczna. Swoją nietuzinkowość zawdzięcza naturalnemu pochodzeniu – przez znaczne zróżnicowanie drewna, powstałe deski mogą się od siebie różnic, co dodaje wnętrzu ciekawego charakteru.