You are currently viewing Dlaczego wczesna rehabilitacja jest ważna?

Dlaczego wczesna rehabilitacja jest ważna?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. Choć zdają oni sobie sprawę z tego, jak niekorzystne jest to dla ich zdrowia, to często nie mają wyboru. Większość osób musi bowiem przebywać w pozycji siedzącej podczas pracy, a także w czasie dojazdów do niej. Samo to daje nam już bardzo dużą ilość czasu, podczas której nie możemy być wystarczająco aktywni. Treningi, które podejmujemy w czasie wolnym bardzo często nie są w stanie skompensować tej ilości siedzenia.

Wykorzystanie rehabilitacji w bólach kręgosłupa

ból kręgosłupa rehabilitacjaJak wspomniano powyżej, nawet, jeżeli w swoim czasie wolnym dbamy o odpowiednią aktywność fizyczną, to jej ilość często nie jest w stanie zniwelować skutków, które są spowodowane wieloma godzinami siedzenia w pracy i w dojazdach. Dlatego też bardzo często pojawia się u takich osób problem taki jak ból kręgosłupa Rehabilitacja jest tutaj najlepszą drogą do pozbycia się go, jeżeli tylko zostanie podjęta odpowiednio wcześnie. Wiele ludzi ignoruje początkowe fazy bólu lub nie ma czasu aby odpowiednio się nimi zająć. Tymczasem im szybciej skorzystamy z pomocy fizjoterapeuty, tym mniej czasu zajmie nam pozbycie się problemu. W przypadku osób, które dopiero zaczynają odczuwać takie dolegliwości, rehabilitant jest w stanie często zlecić ćwiczenia, które można wykonywać samemu w domu. Dzięki temu nie musimy poświęcać czasu na dojazdy do danej placówki. Natomiast jeżeli zignorujemy problem, to często okazuje się, że niezbędne będzie wiele wizyt aby się go pozbyć. Choć doświadczony fizjoterapeuta poradzi sobie nawet z bardzo zaawansowanymi przypadkami, to zajmie mu to zdecydowanie więcej czasu. Od nas więc zależy, czy zadbamy o zgłoszenie się na rehabilitację już przy powstawaniu problemu, a tym samym zaoszczędzimy wiele czasu na dojazdy oraz wizyty, które w innym przypadku mogą być niezbędne.

Podsumowując, z powodu siedzącego trybu życia bardzo wiele osób odczuwa silne bóle kręgosłupa. Ważne jest żeby zdawać sobie sprawę, że jeżeli tylko pojawiają się takie dolegliwości, to warto od razu zgłosić się do fizjoterapeuty. Im wcześniej to zrobimy, tym krócej zajmie nam poradzenie sobie z tym problemem i szybciej wrócimy do pełni sprawności. Warto więc nie zwlekać i nie liczyć na to, że taka dolegliwość sama zniknie.