Do mojego Jeepa kupuję dywaniki gumowe

Jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem samochodu terenowego z najwyższej półki. Jeżdżenie takim samochodem to prawdziwa przyjemność zarówno dla jego posiadacza jak i współpasażerów. O mój samochód dbam jak tylko potrafię. Staram się kupować akcesoria najlepszej jakości. Ostatnio miałem jednak spory dylemat. Zastanawiałem się nad tym jakie dywaniki kupić. Musiałem kupić nowe, ale w oryginale były te welurowe. Postanowiłem trochę zmienić koncepcję producenta.

Jestem zwolennikiem dywaników gumowych

dywaniki gumowe jeep compassPomimo, że jeżdżę samochodem z naprawdę wyższej półki to nie uważam, żeby jakiekolwiek znaczenie miał wygląd dywaników samochodowych. Bardziej zależy mi na tym, żeby były one praktyczne. W oryginale były piękne dywaniki wykonane z weluru. Mają one na pewno bardzo elegancki i gustowny wygląd. Nie mniej jednak wciągają wodę, która potem paruje w całym samochodzie. Testowałem to już na różnych samochodach i za każdym razem jest to samo. Zupełnie inaczej zachowuje się w tym zakresie guma. Dlatego teraz do swojego samochodu postanowiłem kupić dywaniki gumowe Jeep Compass oryginalnie zaprojektowane właśnie pod mój model samochodu. Tym bardziej, że swoim Jeepem jeżdżę bo różnym terenie – rzadko kiedy po asfalcie. Najczęściej wybieram bezdroża, albo wybieram się samochodem na off road. Jest to tak uniwersalny samochód, że nadaje się i na spotkanie biznesowe i w naprawdę ciężki teren. Tyle tylko, że do jazdy po bezdrożach najlepsze są właśnie dywaniki gumowe. Bo welurowe mogłyby nie przetrwać deptania ich butami całymi w błocie i brudzie. Osobiście jestem zwolennikiem dywaników, które są po prostu bardziej praktyczne do czyszczenia. Welur trzeba prać i to nawet dokładniej niż normalny domowy dywan. Tymczasem dywaniki gumowe wystarczy jedynie opłukać myjką ciśnieniową i wyglądają zupełnie jak nowe.

Bardzo ważny jest też czas schnięcia dywaników po ich doczyszczeniu. Wiadomo, że welurowe dywaniki potrzebują go o wiele więcej, aniżeli dywaniki gumowe. Jeśli dywaniki gumowe opłukamy wodą to po kilku minutach można je wsadzić do samochodu. Poza tym są o wiele tańsze od tych dywaników materiałowych. Nie wiem czemu, ale tak sobie po prostu zakodowałem w głowie, że dywaniki gumowe są o wiele praktyczniejsze. I tak pewnie jest, ponieważ nadają się one świetnie do samochodu typowo terenowego.