You are currently viewing Dobór odpowiedniej windy do wanny

Dobór odpowiedniej windy do wanny

W przypadku osób, dla których wchodzenie oraz wychodzenie z wanny jest wyzwaniem, pomocna może okazać się winda albo wyciągnik. Warto wiedzieć, w jakich przypadkach takie rozwiązanie może się sprawdzić, a także jakimi parametrami powinna wyróżniać się nowoczesna oraz dobra jakościowo winda do wanny. Czy jest to korzystny zakup w przypadku problemów z poruszaniem się oraz podeszłego wieku użytkownika?

Zalety używania windy do wanny

nowoczesna winda do wannyRóżnego rodzaju doraźne rozwiązania, jakie wspomagają albo ułatwiają kąpiel w wannie, to między innymi deski, maty, siedziska czy ławki. Sprawdzają się one w przypadku tych osób, których mobilność oraz siła nie zmniejszyły się znacznie. W przypadku większych problemów z poruszaniem, pomocne mogą okazać się podnośniki wannowe. Dobrym zakupem jest nowoczesna winda do wanny. Jej zadanie polega na uniesieniu ciała nad wannę, a następnie powolnym opuszczeniu go do środka wanny. Jest to rozwiązanie o wiele droższe, niż w przypadku deski do kąpieli, jednak zapewnia wiele korzyści oraz pełen komfort osobom asystującym i użytkownikom. Uwzględniając aspekt ekonomiczny, zakup i montaż windy do wanny będą o wiele tańsze, niż przebudowa całej łazienki. W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, jaki rodzaj sprzętu może pasować do posiadanej przez nas wanny. Istotna jest także wielkość powierzchni w łazience do instalacji urządzenia, a także możliwość zamontowania poręczy przed instalacją podnośnika. Na ryku znajdziemy między innymi stacjonarne windy do wanny o napędzie elektrycznym, które są zaliczane do najbardziej nowoczesnych rozwiązań. Umożliwiają one szybkie oraz łatwe przenoszenie użytkownika. Zasilanie z akumulatora jest w pełni bezpieczne, dzięki czemu eliminuje możliwość porażenia prądem. Dodatkowo sterowanie taką windą odbywa się przy użyciu zdalnego pilota.

Aby winda do wanny była w pełni funkcjonalna, konieczne jest zainstalowanie jej w optymalnym miejscu. W zależności od ilości miejsca, dostępne na rynku są modele o ramach mocujących fotel o różnorodnej długości. Część modeli posiada wbudowane stałe fotele, część wypinane z poręczami. Również podłokietniki mogą być zamontowane na stałe albo z możliwością uchylania, co umożliwia łatwiejszy dostęp do siedziska. Dzięki temu proces transportu jest łatwy oraz komfortowy.