You are currently viewing Dobra maska antysmogowa

Dobra maska antysmogowa

Każdego roku z powodu smogu umiera kilkanaście tysięcy ludzi, dlatego też tak ważne jest aby chronić się przed jego destrukcyjnym wpływem na nasz układ oddechowy. Najgorzej jest w sezonie grzewczym, gdyż sytuacja w wielu miastach jest dramatyczna.

Czemu noszenie maski jest konieczne?

maska smogowaObecnie obowiązuj ogólny obowiązek noszenia maseczek ochronnych na twarzy z powodu koronawirusa. Jednak tego typu maski nie chronią nas przed smogiem, a jedynie przed wirusem. Sensowne jest ich noszenie w ciągu roku poza sezonem grzewczym, ale w zimie narażają nas na wdychanie wszelkich zanieczyszczeń. Idealna będzie maska smogowa, która posiada wymienny filtr. Jednak filtr nie może być słabej jakości, zwłaszcza w najbardziej zanieczyszczonych miastach. Najlepsze będą HEPA lub N99, ponieważ chronią nas przez pyłami zawieszonymi PM 2,5 oraz PM 10. Maska przeciwsmogowa jest jedynym skutecznym zabezpieczeniem przed wdychaniem szkodliwego powietrza, dlatego powinno się ją zakładać zawsze po wyjściu z domu. W sprzedaży znajdziemy maski tego typu w kilku rozmiarach, dzięki czemu bez kłopotu je dopasujemy do kształtu twarzy. To co najważniejsze w noszeniu maseczki to to, aby idealnie przylegała do twarzy, a wdychane powietrze przechodziło przez filtr, a nie przez szczeliny między maską, a twarzą. Tylko wtedy możemy liczyć na najwyższą ochronę. Należy też pamiętać o częstym wymienianiu filtra na nowy, ponieważ jego  niezawodność zależy od czasu jaki się go używa i stopnia zanieczyszczenia powietrza.

W obecnych czasach każdy z nas powinien posiadać taką maskę, ponieważ jest ona naszą jedyną bronią przeciw smogowi. Można ją bez problemu kupić w sklepach sportowych lub w internecie. Przecięta maska kosztuje około osiemdziesiąt – sto dwadzieścia złotych.