You are currently viewing Dobrej jakości inwerter

Dobrej jakości inwerter

Fotowoltaika jest nam dobrze znana już od wielu lat, choć jeszcze nie każdy doświadczył jej korzyści we własnym domu. Od dwa tysiące piętnastego roku dostępne są dofinansowania na budowę paneli fotowoltaicznych, które znacznie obniżają koszty.

Czym są inwertery?

inwerter selfaPoza wiatrem i wodą, słońce jest naturalnym źródłem energii, z której można powszechnie korzystać już od wielu lat. Zostały opatentowane specjalne panele solarne, które odbierają energię słoneczną i przekazują ją do falowników. Budowa instalacji fotowoltaicznej nie jest aż tak bardzo skomplikowana, gdyż głównym jej zadaniem jest przemiana prądu stałego w zmienny, gdyż taki występuje w naszych gniazdkach elektrycznych. Co istotne, panele solarne są w stanie zbierać energię od słońca nawet w zachmurzone dni, kiedy dostęp do niej jest mocno utrudniony. Choć oczywiście ma też swoje wady, a mianowicie nie generuje prądu nocą z wiadomej przyczyny. Nie mniej jednak jest to bardzo wydajna instalacja, której sercem jest inwerter Selfa, który uchodzi za jeden z najlepszych na rynku. Jest to urządzenie o niewielkich rozmiarach, którego głównym zadaniem jest przekształcenie prądu stałego otrzymywanego z paneli solarnych, na prąd zmienny, aby można było z niego od razu korzystać. Inwerter również odpowiada za rejestrowanie generowane prądu, co jest niezmiernie ważne w celu wyliczenia opłacalności całej inwestycji. Również może się synchronizować z siecią i przesyłać do niej nadwyżki energii, a także monitorować pracę instalacji.

Ze względu na ilość i rodzaj zadań jakie wykonuje inwerter, koniecznie musi on być dobrej jakości, ponieważ jego awaryjność bezpośrednio wpłynie na spadek jakości. Każda jego awaria oznaczać będzie przerwę w generowaniu energii elektrycznej, co jest niekorzystną sytuacją.