You are currently viewing Dom na wsi z regałem kolonialnym

Dom na wsi z regałem kolonialnym

 

Wiele lat temu postanowiłam odnowić dom po mojej babci, która zostawiła mi całkiem spory majątek ziemski, składający się głównie z domu, który został wybudowany jeszcze w XIX wieku. Dom wraz z ogromnym sadem usytuowany został w Wielkopolsce, na wsi wśród wspaniałych jezior i lasów. 

Oryginalny regał kolonialny w domku na wsi

regały kolonialneWybierając się na wieś, chciałam mieć pewność, że remont, który sobie zaplanowałam kilka miesięcy wcześniej, będzie mógł się odbyć sprawnie i szybko. Chciałam spędzać jak najwięcej czasu wśród natury. Po jakimś czasie remontu odnowione regały kolonialne znajdujące się w domu zachwycały blaskiem i piękną strukturą starego, lecz odnowionego drewna. Również odnowione regały kolonialne umiejscowione w wielu miejscach domu zachwycały swoją oryginalnością i kolorystyką. Książki i pamiątki rodzinne, które się na nich znajdowały, tylko potęgowały wspaniały efekt wizualny. Historia tych wspaniałych mebli sięga kilku pokoleń wstecz, lecz te, które znajdowały się w naszym domu, były dla nas nie tylko bardzo ważne, ze względu na sentyment, ale także na wyjątkowe piękno ukryte w ich niezwykłej strukturze. Postanowiliśmy wszystkie nasze domowe regały zebrać w jednym pomieszczeniu, gdzie stworzyliśmy okazałą i wyjątkową bibliotekę. Nasze proste w formie, ale bogate w strukturze regały wyróżniały się ponadstandardową wysokością. Wiemy, że nasze oryginalne meble zostały wykonane z drzewa naturalnego, a do właściwości palisandra należały przede wszystkim odporność czy też twardość. Wszystkie te cechy sprawiały, że nasza biblioteczka prezentowała się niezwykle okazale.

Dom na wsi, który początkowo stał pusty, w niedługim czasie po przeprowadzeniu remontu, pozwolił nam na to, abyśmy mogli wspólnie z całą rodziną osiedlić się na pięknej i spokojnej wielkopolskiej wsi. Każdy element domu sprawiał, że czuliśmy się w nim bezpiecznie i szczęśliwie.