You are currently viewing Doskonała sensoplastyka w przedszkolu

Doskonała sensoplastyka w przedszkolu

Na pewno na temat żłobków są podzielone opinie wśród rodziców, gdyż posłanie do nich dziecka ma dwie strony. Na pewno korzystanie wpływa na rozwój dziecka, chociażby poprzez kontakt z rówieśnikami, ale też sprawia, że dziecko często choruje.

Jak wyglądają zajęcia z sensoplastyki?

sensoplastyka w żłobku czernikowoOpieka w żłobkach wygląda dziś zupełnie inaczej aniżeli jeszcze kilkanaście lat temu. Głównie za sprawą świadomości i rozwoju osób opiekujących się maluchami oraz dzieki systemowi, który dostosowuje się do wymagań dzieci. Nie od dziś wiadomo, że maluchy uczą się od samego urodzenia i chłoną wiedzę wszystkimi zmysłami. Nauka odbywa się poprzez zabawę, dlatego też maluchy w żłobku mają każdego dnia organizowane ciekawe zajęcia, które nie tylko bawią, ale także uczą. Na pewno nowością od kilku lat są zabawy stymulujące zmysły dzieci, ponieważ rozwijają je na wielu płaszczyznach i stymulują mózg do tworzenia nowych połączeń nerwowych. Jeżeli rodziców interesuje sensoplastyka w żłobku Czernikowo jest miejscowością, w której kilka placówek uskutecznia takie zajęcia. Mogą one przebiegać na wiele sposobów z wykorzystaniem najróżniejszych elementów. Mogą to być gumowe piłeczki o różnej teksturze, plastikowe pojemniki wypełnione sypkimi, grzechoczącymi lub płynnymi produktami lub przedmioty o odmiennej teksturze. Dla dzieci zabawa takimi przedmiotami jest niesamowicie interesująca i też pobudzająca do zadawania pytań. Dzieci lubią nowe doświadczenia i sprawdzanie tego co nieznane, dlatego też sensoplastyka jest dla nich idealna.

Nie tylko w żłobku, ale także domu można z dzieckiem się bawić w zabawy sensoplastyczne, ponieważ można do nich zorganizować przedmioty domowego użytku. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem w tej zabawia jest wyobraźnia rodziców, ponieważ ta dziedzina ma nieskończenie wiele możliwości.