You are currently viewing Elegancki obrus na święta

Elegancki obrus na święta

Dla wielu Polaków święta Bożego  Narodzenia są wyjątkowym czasem pod wieloma względami. To czas spotkań z najbliższymi, celebrowania wyjątkowych potraw i bycia blisko pomimo różnic. W ten wyjątkowy czas, głównie spędzamy czas przy stole.

Jakie są najlepsze obrusy?

obrus na boże narodzenie cenaNiejedna gospodyni domowa ma mnóstwo pracy na wiele dni przed Bożym Narodzeniem, ponieważ przygotowują przeróżne potrawy, które później wszyscy razem będą spożywać. Są to dania wyjątkowe, których na co dzień się nie je, dlatego też wymagają odświętnej oprawy. Podawane są na specjalnej zastawie, w towarzystwie odświętnych sztućców i kieliszków czy szklanek. Do tak zagospodarowanego stołu musi jeszcze pasować obrus, który będzie dopełnieniem całego efektu. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów, od okrągłych po prostokątne i kwadratowe. Można iść w klasykę i wybrać gładki, biały obrus do którego doda się świąteczne bieżniki i odpowiednie dekoracje, aby stworzyć wyjątkowy nastrój. Jeżeli chcemy mieć specjalny obrus na Boże Narodzenie cena jego będzie nieco wyższa niż standardowego modelu, ale za to będzie wyjątkowy. Przeważnie jest on biały lub czerwony i nadrukowane są na nim przeróżne wzory nawiązujące do Bożego Narodzenia. Oczywiście obrus może też mieć dekoracje w postaci płatków śniegu, choinki czy prezentów, gdyż te elementy również się kojarzą ze świętami. Jeżeli chodzi o materiał, to najlepsze są obrusy bawełniane, dość grube i sztywne, aby dobrze się układały na blacie stołu. Taki obrus też będzie służył przez wiele lat.

Jeżeli planujemy przyjąć rodzinę na święta, to musimy się zaopatrzyć w specjalny obrus, który będzie stanowił doskonałą dekorację stołu. Najlepiej mieć dwa komplety w zapasie, gdyż może się zdarzyć, że zostanie zabrudzony barszczem czerwonym i trzeba będzie go zaprać.