You are currently viewing Gdzie skremować zwłoki?

Gdzie skremować zwłoki?

 

Coraz częściej ludzie decydują się na skremowanie zwłok bliskiej osoby. W wielu przypadkach jest to nawet ostatnia wola zmarłego. Nic więc dziwnego, że w wielu polskich miastach istnieją nowoczesne krematoria, w których świadczone są tego rodzaju usługi. Trzeba tutaj pamiętać, że wybierając kremację zamiast tradycyjnego pochówku, pogrzeb odbędzie się w opóźnionym terminie.

Koszt skremowania zwłok we Wrocławiu

kremacja zwłok wrocławNiegdyś sporo ludzi unikało kremacji ze względu na dosyć wysokie koszty w porównaniu do tradycyjnego pogrzebu i pochowania człowieka w trumnie. Wynikało to głównie z małego zainteresowania oraz braku dostępu do krematoriów. Dziś jednak trzeba przyznać, że usługa jest całkiem tania. Można nawet stwierdzić, że w wielu przypadkach bardziej opłacalna pod względem finansowym jest kremacja zwłok Wrocław to jedno z przykładowych miast, w których można znaleźć wiele zakładów wyposażonych we własne krematoria. Należy pamiętać, że kremacji dokonuje się z różnych powodów – przekonaniowych ale także zdrowotnych. Często nie ma się wyboru i taka forma jest narzucona odgórnie. Warto tutaj poinformować od razu księdza oraz bliskich, że pogrzeb odbędzie się nawet z kilkutygodniowym opóźnieniem właśnie ze względu na czas trwania palenia zwłok. Bliskim pozostaje tutaj wybór samej urny – można postawić na metalowe, drewniane oraz piękne ceramiczne. Niepotrzebne będzie zatrudnianie pracowników zakładu do noszenia trumny – wystarczy jedna osoba.

Bez względu na to czy zdecydujemy się na kremację czy pochowanie bliskiej osoby w trumnie, warto zapewnić godny pogrzeb i ostatnie pożegnanie podczas uroczystej ceremonii w grodzie rodziny oraz znajomych. Jeśli po pogrzebie chcemy pójść do domu bez organizowania stypy – zróbmy to. Każdy ma prawo do przechodzenia żałoby na własny sposób.