You are currently viewing Idealne domki na działkę

Idealne domki na działkę

Przeważnie budowa domu zajmuje wiele miesięcy, gdyż składa się z wielu etapów. W przypadku domku letniskowego sprawa jest znacznie prostsza, gdyż są one mniejsze i łatwiejsze w budowie. Są one też tańsze, choć  równie komfortowe.

Projekt domku na działkę

gotowe domki na działkęDla wielu osób, działka poza miastem jest miejscem, gdzie spędzają każdą wolną chwilę. Organizują tam ogródek, miejsce do relaksu oraz stawiają nieduży domek, w którym mogą przenocować i schować wszystkie niezbędne rzeczy. Jeżeli chodzi o rodzaj domku, to może on być dowolny, ale jedynym wymogiem jest zachowanie odpowiedniego metrażu i wysokości. Gotowe domki na działkę są to modele letniskowe, które mają maksymalnie trzydzieści pięć centymetrów w podstawie. Muszą też być parterowe, z ewentualnie zagospodarowanym poddaszem. W takie warunki najlepiej się wpasowują domki kontenerowe, które mogą się składać z jednego lub dwóch samodzielnych kontenerów. Mają one budowę modułową, dzięki czemu można je łączyć w pionie lub w poziomie. Najpopularniejszy jest dom w kształcie litery „L”, ponieważ jest dość przestronny jak na tak niewielką powierzchnię. Wewnątrz znajduje się salon z aneksem kuchennym, oddzielna sypialnia i łazienka. Dzięki modułowej budowie, można je rozbudować w dowolnej chwili, bez konieczności burzenia. Jeżeli chodzi o budowę takich domów, to są one w całości przygotowywane w halach produkcyjnych, a na miejsce przyjeżdżają gotowe projekty, które montuje się na wcześniej przygotowanym i utwardzonym podłoży.

Poza domami z kontenerów, na rynku można kupić domy z prefabrykatów, które również są budowane poza miejscem budowy. Na działkę przyjeżdżają już gotowe podłogo, ściany i dach, które odpowiednio się łączy, a następnie ociepla od wewnątrz i zewnątrz. Ich cena jest o około 35% niższa od innych modeli.