You are currently viewing Idealny podkład pod panele podłogowe

Idealny podkład pod panele podłogowe

Trudno było mi wybrać odpowiedni materiał na podłogi w domu. Żadnen materiał mi się nie podobał. Płytki ceramiczne były zimne i nieprzyjemne w dotyku, a po sprzątaniu często widziałam na nich smugi i zacieki. Podłogi żywiczne kojarzyły mi się ze szkołą, a betonowe z parkingiem, albo magazynem. Drewniane podłogi były bardzo ładne, ale nie znosiłam ich skrzypienia.

Wyciszający podkład pod panele

dopasowany podkład pod paneleDeski drewniane mogą mieć różne kolory, są też opcje rustykalne, bielone, stylizowane. Poza tymi lakierowanymi na wysoki połysk nie widać na nich zabrudzeń, szczególnie na ciemniejszych modelach. Są ,,ciepłe” w dotyku, łatwe do wyczyszczenia bez smug. Jednak to skrzypienie doprowadzalo mnie to szewskiej pasji. Zawsze był jakiś felerny panel, który wydawał okropny dźwięk kiedy się na niego nastąpiło. Dlatego też początkowo odrzuciłam panele podłogowe. Jednak poszłam do sklepu budowlanego przyjrzeć się na żywo oferowanym produktom. Nie zauważyłam żadnej ciekawej nowości, ale moją uwagę przykuły podkłady pod panele. Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje i zaczęłam oglądać je  wszystkie. Dopasowany podkład pod panele nie kosztował dużo, poza tym był bardzo cienki. Specjalna mata była zwinięta w rolkę i była tak lekka, że mogłam sama ją podnieść. Zapytałam się sprzedawcę jak się ją montuje, a on po prostu powiedział, że rozkłada się na podłodze,  rozwija matę i kładzie panele. Do wyboru były różne podkłady, ale mi się spodobał ten specjalny, wyciszający. Producent zapewniał, że dzięki niemu panele podłogowe nigdy nie będą skrzypieć, a na tym mi najbardziej zależało. Od razu kupiłam zapas podkładu i zawiozłam go do domu. Rozłożyłam go najpierw z obciążeniem, bo musiał się wyprostować po zwinięciu w rolkę. Potem zabrałam się do pracy, czyli za układanie paneli. Zajęło to trochę czasu, jednak efekt był zadowalający. Panele wyglądały dobrze i były równo ułożone.

Z jednej strony byłam nieco sceptyczna, bo nie wiedziałam jak taki cieniutki kawałek materiału może mi pomóc, a z drugiej byłam niezmiernie ciekawa efektu. Na szczęście okazało się, że podkład sprawdził się rewelacyjnie. Nic nie skrzypiało, a panele były ładnie i równo ułożone. To był doskonały zakup w sklepie budowlanym, a drogi nie był. Jestem z niego wiele zadowolona.