You are currently viewing Ile kosztuje dokładne czyszczenie ekspresu do kawy?

Ile kosztuje dokładne czyszczenie ekspresu do kawy?

Właściciele ekspresów do kawy doskonale wiedzą, że korzystanie z nich to poza czerpaniem przyjemności z picia kawy również obowiązki. O to urządzenie trzeba dbać, a im bardziej jest ono zaawansowane tym większej i dokładniejszej dbałości wymaga. Każdy ekspres z funkcjami mielenia kawy czy spieniania mleka trzeba codziennie wyczyścić. Chodzi o zwykłe wyjęcie części i ich opłukanie bieżącą wodą. Jest to konieczne szczególnie w przypadku ekspresów ze spieniaczami.

Dokładne czyszczenie ekspresu wykonają w serwisie

serwis ekspresów do kawy philips saeco warszawaOsoby, które na co dzień mają możliwość delektowania się kawą zrobioną przez ekspres wiedzą również, że wymaga on dokładniejszego czyszczenia w regularnych odstępach czasu. W przypadku większości droższych modeli takie czyszczenie trzeba przeprowadzić raz na kwartał. To i tak jest dość rzadko, ponieważ droższe ekspresy mają możliwość automatycznego i samodzielnego oczyszczania podzespołów. Jednak w każdym przypadku dokładne czyszczenie będzie konieczne, więc warto znaleźć dobry i solidny serwis ekspresów do kawy Philips Saeco Warszawa, który taką czynnością się za nas zajmie. A jest przy tym całkiem sporo pracy, więc naprawdę nie ma sensu zabierać się za to samodzielnie. Serwisy biorą za tą usługę od stu do dwustu złotych, przy czym ta górna granica to kwota dla naprawdę zaawansowanych technicznie ekspresów barowych i restauracyjnych. W każdym razie czynność ta polega na tym, że rozkłada się ekspres na najmniejsze części i każdą dokładnie czyści. Używa się do tego specjalnego środka czystości, który oczywiście jest całkowicie bezpieczny. Po takim umyciu każdej części ekspres trzeba dokładnie poskładać z powrotem. W praktyce każdy właściciel ekspresu mógłby to zrobić samodzielnie. Pewne jest tylko to, że zajęłoby to co najmniej jeden cały dzień i to jeszcze z instrukcją w ręku.

Za całkiem niewielką kwotę można zafundować profesjonalne czyszczenie swojego ekspresu do kawy. Nie trzeba tego robić samodzielnie, ale takie czyszczenie jest konieczne w przypadku każdego urządzenia. Jeśli znajdziemy dobry serwis to może się nawet okazać, że odbierają ekspres do czyszczenia od klientów i go im później dostarczają po wykonaniu tej czynności. Usługa z odbiorem i dostawą pewnie będzie trochę droższa niż w przypadku samodzielnego dostarczenia ekspresu do serwisu.