You are currently viewing Imitacja drewna na elewacji

Imitacja drewna na elewacji

 

Drewniane elementy wykończenia i wyposażenia w domu od lat nie tracą na popularności. Drewno jest w cenie i od dekad cieszy się niesłabnącą popularnością. Kojarzy się z jednej strony z luksusem, z drugiej zaś z ciepłym zaciszem domowym i przytulnym wnętrzem. Drewniane aranżacje pasują do każdego rodzaju wnętrza, odnajdą się zarówno w przestrzeniach ultranowoczesnych, jak i w klasycznych czy wiejskich.

Deski elewacyjne trwalsze niż drewno

elastyczna deska elewacyjnaDrewniane elementy wykończenia sprawdzą się równie dobrze w środku, jak i na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że drewno wystawione na oddziaływanie często niekorzystnych warunków atmosferycznych musi być odpowiednio zabezpieczone. Ten niezwykle piękny surowiec jest niestety wrażliwy szczególnie na oddziaływanie wilgoci i wody, ale także na promienie słoneczne. Nieodpowiednio zabezpieczone drewniane deski elewacyjne zaczną puchnąć, wyginać się lub kurczyć, co z biegiem czasu przestanie wyglądać atrakcyjnie. Wystawione na słońce drewno może również tracić swoją barwę. Aby tego uniknąć wszystkie drewniane elementy elewacyjne należy odpowiednio i regularnie pielęgnować i zabezpieczać przeznaczonymi do tego preparatami. Innym, nieco wygodniejszym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie imitacji drewna na elewacji domu, co staje się bardzo popularne. Producenci oferują nam szereg zróżnicowanych produktów, które swoim wyglądem przypominają do złudzenia naturalne deski, jednak są od nich znacznie bardziej odporne i nawet po wielu latach wyglądają tak samo atrakcyjnie. Jednym z takich produktów jest elastyczna deska elewacyjna, która z powodzeniem zastąpi prawdziwe drewno na elewacji. Dzięki swojej plastyczności jest bardzo łatwa w użyciu, można ją zastosować nawet na ścianach łukowych. Elastyczna deska elewacyjna produkowana jest z żywicy akrylowej połączonej z piaskiem kwarcowym oraz wypełniaczami, pigmentami i uniepalniaczami. Wszystkie te składniki są ze sobą mieszane, a następnie formowane na kształt desek i suszone. Deska ta ma grubość 3-4 milimetry, jest bardzo lekka, odporna na uderzenia i niełamliwa. Dodatkowym atutem jest barwienie w masie, co sprawia, iż nawet po jej przecięciu różnica w kolorze jest niemal niewidoczna.

Doskonały efekt drewnianej elewacji można równie dobrze wykonać z samego tynku. Na rynku dostępnych jest kilka różnych mas tynkarskich, które po nałożeniu na ścianę i przeschnięciu możemy upodobnić do struktury drewna dzięki specjalnym matrycom ze wzorem. Na tak przygotowaną ścianę nakładamy farbę lub impregnat. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są tynki barwione w masie.

Więcej informacji na decoartwood.pl