Kiedy potrzebna jest operacja powiek?

Rolą powiek jest nie tylko ochrona gałek ocznych, stworzenie odpowiednich warunków do snu, czy zapewnienie rzęsom miejsca do rozwoju. Pełnią one także funkcję estetyczną. Dlatego też wszelkiego rodzaju niedoskonałości pojawiające się w tym obszarze mogą negatywnie wpływać na wygląd twarzy danej osoby. Idealnym sposobem na to jest korekcja powiek, której poświęciliśmy ten artykuł.

Co warto wiedzieć o operacji powiek?

kardiolog węgrówOsoby, które z różnych względów nie są zadowolone z kondycji swoich powiek, mogą zdecydować się na ich korekcję. Tego typu zabiegi najczęściej przeprowadzane są przez chirurgów okulistów lub w gabinetach medycyny estetycznej. Żeby jednak móc poddać się operacji, konieczne jest skonsultowanie swojego przypadku z lekarzem, bowiem nie każdy problem z powiekami może być rozwiązany właśnie w ten sposób. Jakie zatem przypadki kwalifikują się na tego typu zabiegi? Otóż przede wszystkim operacja powiek może być przeprowadzona w sytuacji, kiedy dany pacjent cierpi na przypadłość zwaną opadającą powieką. Jest to niezwykle uciążliwe schorzenie, które nierzadko uniemożliwia danej osobie swobodne widzenie, a z czasem może doprowadzić do zamknięcia powiek, co w konsekwencji całkowicie zablokuje możliwość widzenia. Zoperować sobie powieki mogą również osoby, które z racji wieku, mają w tym obszarze nadmiar nieestetycznie wyglądającej skóry.

Jak widać istnieją przypadki, w których korekcja powiek jest wręcz konieczna, a brak podjęcia stosowanych działań w tym zakresie może negatywnie odbić się na codziennym życiu pacjenta. Warto jednak pamiętać o tym, aby zabieg wykonał specjalista w tej dziedzinie, ponieważ brak stosownej wiedzy i doświadczenia może przyczynić się do wystąpienia komplikacji, a nawet utraty przez pacjenta zdrowia.

Informacje pochodzą z https://www.klinikaniewinski.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi: