Jak działają firmy w upadłości?

Po ogłoszeniu przez sąd upadłości naszej firmy, nie przestaje ona od razu działać. Przechodzi w specjalny stan, w którym kierowana będzie przez syndyka. Niezbędni do zachowania produkcji czy realizacji usług pracownicy nadal będą zatrudnieni, a proces wyprzedawania majątku firmy będzie powiązany z prowadzeniem jej działalności w taki sposób, żeby nadal wywiązywała się z kontraktów oraz skutecznie realizowała swoje cele.

Kto zajmuje się firmami w upadłości?

firma w upadłościZnajdując się w sytuacji, w której będziemy zmuszeni do tego, żeby jako szefowie zarządu zgłaszać upadłość naszej firmy, musimy koniecznie wiedzieć, jak to zrobić i jakie będzie to miało dla nas konsekwencje. Cały proces może zająć nawet kilka tygodni, w trakcie których sąd oraz odpowiedni przeszkoleni urzędnicy będą decydowali się na podejmowanie odpowiednich kroków i przeanalizują nasz wniosek. Po wydaniu pozytywnej opinii przez sąd, wyznaczy on syndyka, który pokieruje dalszą procedurą upadłości takiego przedsiębiorstwa. Jeżeli interesuje nas jak działa firma w upadłości to warto dopyta co to prawnika. Powie nam on wszystko na temat tego, jak pracuje syndyk oraz jakie są wyjątki i odstępstwa prawne dla takiego zakładu. Nie będziemy mieli jednak już żadnego wpływu na to, jak działać ma nasza firma oraz czy będzie ona przynosiła dalsze zyski czy też straty. Takie działania pozwolą nam uniknąć kolejnych problemów, jakie mogą na nas czekać.

Zajmowanie się kwestiami finansowymi naszej firmy, może być odpowiedzialnym, ale też ryzykownym zadaniem. Odpowiednia księgowa nie zawsze będzie w stanie wystarczająco wcześnie podjąć właściwe kroki, zgodnie z którymi będziemy mogli wykonywać swoje zadania. Takie działania mogą przyczynić się do przyspieszenia upadłości, co zmniejszy nasze długi.


Opublikowano

w

przez

Tagi: