Owijanie palety gotowej do wysyłki

Transport w wielu firmach jest koniecznością a dobre zabezpieczenie transportowanych towarów jest nieunikniony. Należy wykorzystać wszelkie środki zapobiegawcze, aby transport przebiegł bezproblemowo, dzięki czemu zaoszczędzimy nie tylko nasz cenny czas , ale również środki materialne. Odpowiednie zabezpieczenie produktów, to już połowa sukcesu. Co możemy wykorzystać?

Palety z drewna lepsze od plastikowych

palety drewno świerkoweTransport w wielu firmach nie tylko obowiązuje przewożenie lekkich produktów, ale również możemy tu zaliczyć transport trudnych towarów. Jeżeli tak jest w naszym przypadku bardzo dobrym wyborem będą palety drewno świerkowe, ponieważ są one przystosowane do transportu bardzo ciężkich materiałów. Palety drewniane są elastyczne co pozwala im na przewóz ciężkich towarów. Jeżeli nasz paleta ulegnie uszkodzeniu możemy oddać ją na skup palet. Tam zostanie albo naprawiona, albo wykorzystana do innego celu. To jest jedną z zalet drewnianych palet, że można ją wykorzystać w różny sposób oraz w różnych branżach czy dziedzinach życia. Jeżeli chcemy zaopatrzyć się w paletę o niestandardowych wymiarach, mamy taką możliwość zamówić paletę na wymiar bezpośrednio od producenta. Producenci mają do wyboru różnego rodzaju palety między innymi jednorazowe czy wielokrotnego użytku. Mamy również do wyboru palety, które zostały wykonane z różnych materiałów np. drewno czy plastik. Drewniane palety cieszą się o wiele większą popularnością, ze względu na swoją odporność na duże ciężary, elastyczność czy lekkość. Są w dodatku przyjazne środowisku ponieważ rozkłada się o wiele szybciej niż paleta plastikowa. Aby odpowiednio zabezpieczyć towar transportowany na palecie, należy uprzednio zabezpieczyć ją filią strecz. Aby to zrobić trzeba w odpowiedni sposób naprężyć folie i owinąć nim całą zawartość.

Aby odpowiednio zapakować kartony zbiorcze na palecie, należy je owinąć folią. Można to zrobić ręcznie lub wykorzystać do tego odpowiednie urządzenie przeznaczone do owijania palet z zawartością w folię. Na wierzch owiniętej palety przykleja się wygenerowaną i wydrukowaną naklejkę z kodem kreskowym, aby po przeskanowaniu jej, można było odróżnić zawartość.


Opublikowano

w

przez

Tagi: