Trampolina w ziemi

Ogrody przydomowe i ROD to nie tylko sadzenie roślin czy uprawa owoców i warzyw. Wręcz przeciwnie, jeśli pozwalają na to warunki, mogą one również tworzyć przestrzenie do zabawy dla dzieci. Huśtawki, drabinki czy baseny to tylko kilka przykładów rozwiązań do ogrodów. Innym pomysłem jest zainstalowanie w ogrodzie trampoliny. Jak ją zbudować?

Stałe uziemienie trampoliny ogrodowej

trampolina ogrodowa wkopanaZasadniczo trampoliny ogrodowe mają bardzo prostą konstrukcję. Pośrodku znajduje się batuta (mata), na której się skacze. W klasycznej wersji odbijacze są przymocowane do ramy lub stalowego stelaża. Rama to nic innego jak szkielet składający się z kilku metalowych nóg. Rama ta jest dość długa, zazwyczaj ma kilkadziesiąt centymetrów wysokości. To samo tyczy się jego szerokości i długości. Wadą trampolin jest ich rozmiar, przez co są one dość nieporęcznym rozwiązaniem. Dotyczy to zwłaszcza małych ogrodów, gdzie duża trampolina stojąca na środku może skutecznie „zagracać” nawet spory teren. Co należy zrobić w takich przypadkach? Rozwiązanie jest proste. Wykopać trampolinę ogrodową, czyli konstrukcję z drążkami równoległymi do podłoża. I tak oto powstała trampolina ogrodowa wkopana. Jak widać, budowa trampoliny nie jest szczególnie trudna. Jeśli nie jesteś doświadczonym budowniczym i obawiasz się, że sobie nie poradzisz, to mamy jest też druga, może nawet lepsza wiadomość. Wystarczy odrobina cierpliwości, niezbędne narzędzia i postępowanie zgodnie z instrukcjami producenta, od którego kupimy już gotowy projekt trampoliny do wkopania.

Po kilku godzinach trampolina będzie gotowa do zabawy w ogrodzie. Regularna konserwacja jest niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa. Nawet trampoliny ogrodowe znanych producentów mogą z czasem ulec zniszczeniu. W takim przypadku istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych wypadków z udziałem dzieci lub dorosłych.


Opublikowano

w

przez

Tagi: