Jakie powinny być parametry dobrego pelletu?

Każdy budowany obiekt powinien charakteryzować się określoną efektywnością energetyczną. Dotyczy to zarówno budynków jednorodzinnych jak i również przedsiębiorstw. W związku z tym na etapie projektowania określana jest klasa efektywności oraz rozwiązania, które mają na celu jej osiągnięcie. W związku z tym obiekt musi charakteryzować się określonym zapotrzebowaniem energii na metr kwadratowy.

Jak wygląda proces peletowania?

pellet mławaWarto wspomnieć, że żeby osiągnąć wymagane wartości konieczne jest stosowanie chociażby termomodernizacji jak i również odnawialnych źródeł energii. Przykładowo jeśli chodzi o ogrzewanie to przeważnie wykorzystywane są kotły spalające pellet mława jest miastem na terenie którego realizowanych jest obecnie wiele tego typu inwestycji. Warto podkreślić, że pellet jest ekologicznym paliwem stałym, które pozwala znacząco ograniczyć obciążenie środowiska naturalnego. W trakcie jego spalania powstaje bowiem niewielka ilość gazów cieplarnianych w odróżnieniu od węgla kamiennego, czy brunatnego. Dodatkowo po spaleniu zostaje niewielka ilość odpadu w postaci popiołu, który może być na dodatek zagospodarowany na różne sposoby. Kolejnym argumentem przemawiającym za stosowaniem takiego rozwiązania jest możliwość pełnej automatyzacji jeśli chodzi o podawanie paliwa oraz szybkość jego spalania.

W ten sposób w budynku może być utrzymana zadana wartość temperatury niezależnie od zmian na zewnątrz. Dzięki temu użytkownik uzupełnia podajnik, czy zasobnik co kilka dni. Jest to niezwykle wygodne oraz pozwala zaoszczędzić cenny czas. Sama technologia jest wspierana przez wiele państw, czego wynikiem są programy operacyjne, w ramach których udzielane są środki na inwestycje. Mogą to być chociażby dofinansowania, dotacje, czy kredyty na warunkach preferencyjnych.


Opublikowano

w

przez

Tagi: