Jak pakować przesyłki stretchem?

Dokładne planowanie może bardzo pomóc nawet w odniesieniu do takich przedsięwzięć, które na pierwszy rzut oka wydają się być oczywiste. Przy takim podejściu można na przykład znacznie lepiej wykorzystać konkretne produkty lub dowiadywać się o ich zupełnie nowych nieznanych dotychczas właściwościach. Pakowanie przesyłki specjalną folią będzie tego idealnym przykładem. Przestrzeganie kolejności poszczególnych etapów w odniesieniu do pakowania folią stretch też pomaga uzyskać oczekiwane rezultaty.

Dlaczego warto wykorzystywać folię stretch?

stretch do pakowania przesyłekBez wątpienia jednym z czynników, który przemawia za wykorzystywaniem właśnie tego typu folii będzie fakt, że ma ona znakomite właściwości, które idealnie sprawdzają się przy okazji pakowania na przykład w celu zabezpieczenia przed szeregiem różnych czynników Jakie to czynniki? Taką folię można skutecznie zabezpieczyć dowolne produkty między innymi przed negatywnym wpływem wilgoci. Oczywiste będzie również to, że odpowiednio wykorzystana folia tego rodzaju szczególnie w przypadku produktów znajdujących się na palecie może poprawić ich stabilność i tym samym zabezpieczyć przed negatywnymi skutkami wstrząsów występujących między innymi przy okazji wykorzystywania różnorodnych środków transportu. Znakomity stretch do pakowania przesyłek jest jednocześnie prosty w użyciu i skuteczny. Pokażę to na przykładzie takiego zabezpieczenia towaru na palecie. Praktyczną strategię będzie przywiązanie tej folii do nogi palety, ponieważ wtedy naciąga się to znacznie łatwiej. Oczywiście warto pamiętać, żeby nie przekładać do tego zbyt dużej siły. Folia jednak powinna być napięta, ponieważ wtedy będzie dobrze przylegała do wszystkiego, co znajduje się na palecie. Kolejny aspekt o którym należy pamiętać przy takim pakowaniu to wielokrotne owijanie w zależności oczywiście od specyfiki danego produktu i przewidywanych zagrożeń zdecydowanie warto wcześniej wyeliminować ostre krawędzie. 

Tutaj w dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kartonowe lub takie wykonane z delikatnych pod względem krawędzi tworzyw sztucznych, które trafią do narożników i nie tylko. Dzięki foliom stretch tego typu działania mogą być realizowane w bardzo dobrym tempie. Dotyczy to nawet przypadków, kiedy spodziewane zużycie tego typu folii będzie utrzymywało się na dużym poziomie. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: