Poszukiwania wysokiej jakości wina Primitivo

Jakiś czas temu dostałam zaproszenie na ślub i wesele od mojej przyjaciółki z pracy. Na zaproszeniu było napisane, że para młoda życzy sobie, aby zamiast kwiatów, które zaraz zwiędną, kupić jej wino. Przyznam szczerze, że osobiście nie znałam się na winach i w pierwszej chwili nie wiedziałam, jakie powinnam wybrać. Na szczęście, dzięki pomocy mojej sąsiadki udało mi się trafić do bardzo dobrego sklepu z winami, gdzie można było liczyć na pomoc doświadczonego sprzedawcy.

Potrzebowałam najlepszego wina Primitivo

wysokiej jakości wino primitivoDo ślubu pozostało już zaledwie kilkanaście dni, dlatego udałam się do tego sklepu w pierwszej wolnej chwili. Od razu powiedziałam sprzedawcy czego potrzebuję i poprosiłam o poradę. Niemal natychmiast polecił mi on wysokiej jakości wino Primitivo. Zapewnił mnie, że jest to ekskluzywne wino kolekcjonerskie, które świetnie nada się na prezent. Charakteryzuje go głęboki, wyrazisty smak. Takie wino z czasem zyskuje na wartości, dlatego warto zdecydować się od razu na przynajmniej dwie butelki. Ostatecznie, po dłuższym zastanowieniu, zdecydowałam się zakupić wino czerwone półwytrawne. Zdecydowałam się na wino tegoroczne, aby był to dodatkowy symbol tego, że para młoda w tym roku wzięła ślub. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, że takie wysokojakościowe wino, jest dostępne w tak niskiej, przystępnej cenie. Nie wahałam się więc dłużej z jego zakupem. Przy kasie poprosiłam od razu o zapakowanie na prezent. Szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Kilka dni po weselu spotkałam się z przyjaciółką. Od razu gdy mnie zobaczyła, powiedziała mi, że zakupione przeze mnie wino było naprawdę niesamowite w smaku. Dało się w nim wyczuć lekką goryczkę i delikatny smak winogron. Miało ono intensywny, krwistoczerwony kolor. Bardzo dobrze pasowało do obiadu mięsnego lub jarskiego. Ucieszyłam się, że udało mi się trafić z prezentem.

Przyznam szczerze, że pozytywna opinia mojej przyjaciółki zachęciła mnie do tego, aby kupić sobie takie wino. Zrobiłam to i nie żałowałam. Faktycznie okazało się ono bardzo dobre. Jego smak był niezwykle wyrazisty. Najlepiej smakowało podawane w temperaturze pokojowej. W przyszłości z pewnością sięgnę po nie ponownie, kiedy będę miała ochotę na bardzo dobry, wytrawny alkohol.


Opublikowano

w

przez

Tagi: