Jak przygotować olej?

Wszędzie wokół nas można spotkać się z różnymi rodzajami oleju. Pracuje on w silnikach naszych aut, zmniejszając tarcie tłoków, to umożliwia im długotrwałą i regularną pracę, ale możemy znaleźć go też w kuchni, w postaci dodatków lub izolatorów podczas smażenia. Sprawia on, że potrawy są bardziej interesujące, chociaż to jedynie mały wycinek ich zastosowania.

Olej wymaga starannych procesów produkcyjnych

degumming olejuNa jednym z pierwszych etapów produkcji oleju, niezależnie od jego rodzaju i zastosowania, trzeba przeprowadzić proces usunięcia z niego śluzu, czyli usunąć fosfor, który przybiera postać fosfolipidów. Dzieli się je na dwa rodzaje. Jeden z nich można usunąć bez żadnego problemu, gdyż łączy się on z wodą, a później, po jej zwiększeniu w mieszance, można usunąć ją za pomocą separatorów. Drugi rodzaj trzeba jednak przekształcić w ten pierwszy, usuwalny z wodą, co nie jest zadaniem łatwym. Musimy tego dokonać jeszcze przed rafinowaniem takiego oleju, gdyż w przeciwnym razie nie będzie się on do niczego nadawał. Jeżeli chcemy wiedzieć, jak przebiega degumming oleju, warto poszukać informacji w internecie. Na pewno znajdziemy wiele ciekawych artykułów na ten temat, które pozwolą nam lepiej zrozumieć ten proces. Wiedza z tego zakresu przydaje się producentom z najróżniejszych branż, którzy dzisiaj działają w takich właśnie środowiskach. Są to naprawdę ważne kwestie, które trzeba rozważać.

Dobrze wyczyszczony olej, który został pozbawiony fosfolipidów, nie zbryla się podczas poddania go wysokiej temperaturze. Będziemy mogli dzięki temu skutecznie poradzić sobie z konkretnymi zagadnieniami i możliwościami, jakie trzeba przeprowadzić w tym celu. Są to aspekty techniczne, które poznamy, gdy tylko będziemy chcieli zacząć produkować takie substancje.


Opublikowano

w

przez

Tagi: