You are currently viewing Izolacja natryskowa na poddaszach

Izolacja natryskowa na poddaszach

Budowa naszego wymarzonego domu to dość poważna inwestycja. Dla wielu z nas jest to inwestycja najważniejsza w życiu. W związku z tym należy się do niej przyłożyć w tak dużym stopniu jak to tylko możliwe. Dom to nie tylko ściany, podłoga i dach. To również wiele dodatkowych elementów, które wpływają na to by się z takiego domu korzystało komfortowo. Jedną z często pomijanych kwestii jest ocieplanie.

Skuteczne ocieplanie pianką PUR

izolacja pianką poliuretanowąGdy mówi się na tematy związane z budowaniem domów to większość osób od razu wyobraża sobie murarza, który układa kolejne pustaki. Jednak warto wiedzieć, że w przypadku budowania domów nie są ważne jedynie takie kwestie jak stawianie ścian. Oprócz tego bardzo istotne jest by te ściany odpowiednio ocieplić. Dzięki temu będzie żyło nam się o wiele bardziej komfortowo i co ważne mnóstwo ciepła pozostanie we wnętrzu naszego domu. Skuteczne ocieplanie domów. Na chwilę obecną bardzo często się słyszy o ocieplaniu poddaszy przy użyciu pianki PUR. Izolacje pianką poliuretanową mogą być jednak stosowane nie tylko na poddaszach. Obecnie dostępne są takie wersje pianki, które doskonale przylegają nawet do powierzchni pionowych. W związku z tym możemy taką pianką ocieplać również nasze ściany czy też skosy. Najczęściej jednak izolacja pianką poliuretanową stosowana jest na poddaszach. Ma to jednak swoje uzasadnienie ponieważ to właśnie przez poddasze z wnętrza naszego domu ucieka najwięcej ciepła.

Ogólnie rzecz biorąc pianka poliuretanowa do ocieplania nadaje się wręcz idealnie. Substancja ta po uwolnieniu z dyszy od razu świetnie przylega do powierzchni i zaczyna tworzyć spójną warstwę termoizolacyjną. Obecnie pianki poliuretanowe są stosowane często nawet w domach drewnianych. Wpływ na to ma fakt, że pianka, o której mowa jest niezwykle lekka.