You are currently viewing Jak montować płyty elewacyjne?

Jak montować płyty elewacyjne?

Płyty elewacyjne to obecnie jeden z popularniejszych materiałów elewacyjnych. Płyty takie, wchodzące w skład tak zwanych materiałów elewacyjnych wentylowanych, są bowiem niezwykle trwałe i odporne. Z drugiej jednak strony ich montaż wymaga odpowiednej wiedzy i doświadczenia.

Czy płyty elewacyjne można szybko zamontować?

szybki montaż płyt włókno cementowychW obecnych czasach na czoło materiałów elewacyjnych pod względem popularności wysuwają się płyty włókno cementowe. Wynika to przede wszystkim z bardzo wysokiej odporności tych płyt, dzięki którym po montażu takiej elewacji nie będzie wymagała ona żadnych remontów czy innych poprawek. Z drugiej jednak strony bardzo ważne jest, aby zamontować takie płyty we właściwy sposób. W tym celu warto korzystać z pomocy profesjonalnych ekip montażowych, które wykonają dla nas szybki montaż płyt włókno cementowych. Montaż taki można wykonać na kilka sposobów. Pierwszym jest montaż takich płyt z pomocą dedykowanego kleju. Plusem tej metody montażu jest przede wszystkim bardzo duża szybkość, oraz brak konieczności używania jakichkolwiek narzędzi. Dodatkowo montaż takich płyt za pomocą kleju nie będzie związany z żadnym zapyleniem czy tez innymi niekorzystnymi zjawiskami związanymi z mechanicznym montażem tych płyt. Drugim sposobem na szybki montaż płyt elewacyjnych jest nitowanie. Jest to mechanizmy sposób montażu, który jednak nie wiąże się z tak wysokim zapyleniem jak w przypadku innych metod mechanicznych. Nity użyte do montażu takich płyt musza być jak najwyższej jakości, najlepiej by były one stworzone ze stali nierdzewnej. Nitowanie w tym przypadku ma jednak taką zaletę, ze można je wykonywać za jednym razem, bez konieczności wyczekiwania odpowiednich warunków pogodowych. Wadą tego systemu jest konieczność odpowiedniego, wcześniejszego przygotowania płyt do nitowania, to znaczy wiercenia w nich otworów na nity. Niezależnie od wybranego sposobu na montaż płyt, da się wybrać taki, który zajmie mało czasu. Ważne jest jednak, aby montaż elewacji zawsze zlecać profesjonalistom, a nie próbować wykonywać go samodzielnie.

Montaż elewacji wymaga odpowiedniej wiedzy jak również przygotowania. Czasem okazuje się, że jest on możliwy bez użycia jakiegoś ciężkiego sprzętu, dzięki czemu trwa krócej i jest mniej problematyczny. Wybór odpowiedniego sposobu montażu elewacji powinien być uzależniony od wielkości budynku i warunków pogodowych.