You are currently viewing Jak odzyskać dane z karty pamięci?

Jak odzyskać dane z karty pamięci?

W dobie nowoczesnych technologii najwięcej danych zapisujemy na dyskach twardych i kartach pamięci. Te pierwsze montowane są głównie w komputerach, ale można z nich korzystać również osobno. Karty pamięci natomiast mamy praktycznie w każdym urządzeniu, które możemy określić mianem przenośnego. Można je zamontować w laptopach, telefonach czy aparatach fotograficznych. Tylko co zrobić wówczas gdy utracimy zapisane na karcie pamięci dane?

Dane z karty odzyskamy z pomocą informatyków

odzyskiwanie danych w warszawieUtrata danych zapisanych na karcie pamięci lub innym nośniku może nastąpić z różnych przyczyn. Bardzo często zdarza się, że użytkownicy urządzeń wyposażonych w taką pamięć zupełnie przypadkowo kasują z niej wszystkie dane samodzielnie. Najważniejszą informacją w takim przypadku jest to, że wszystkie skasowane bądź utracone dane można odzyskać. Jest to możliwe nawet wówczas, gdy nośnik pamięci jest uszkodzony fizycznie co zdarza się niezwykle rzadko. Chcąc przywrócić skasowane z karty pamięci dane należy znaleźć firmę informatyczną oferującą odzyskiwanie danych w Warszawie lub w mieście, w którym się znajdujemy. Takich firm jest całe mnóstwo, więc znalezienie pomocy w tym zakresie nie będzie trudne. Dla firmy odzyskującej dane takie zadanie to bułka z masłem. Nie trzeba się niczym stresować, a usługa odzyskania danych z karty pamięci nie jest droga. Cena zależy oczywiście od pojemności karty i wielkości danych do odzyskania. Średnia cena takiej usługi to około dwustu złotych. Warto też wiedzieć, że odzyskanie danych możliwe jest w przypadku każdego rodzaju nośnika pamięci. Nośnik może być też uszkodzony, ale wówczas trzeba się liczyć z wyższą ceną. W każdym razie każdy użytkownik urządzenia mobilnego z zamontowaną kartą pamięci musi wiedzieć, że wszystko co jest na niej zapisane można zawsze odzyskać.

Często zdarza się tak, że przez zupełny przypadek sformatujemy kartę pamięci w telefonie lub komputerze. Jak się już zorientujemy, że usunęliśmy swoje dane to chcemy je za wszelką cenę odzyskać. To naprawdę nic trudnego – większość informatyków radzi sobie z tym w krótką chwilę. Wystarczy jedynie zabrać nośnik pamięci do firmy informatycznej. Pamiętajmy tylko o tym, że im szybciej odzyskamy dane tym lepiej. Trzeba to zrobić zanim ponownie zapiszemy dane na karcie pamięci.