You are currently viewing Jak przeprowadza się montaż szlabanów parkingowych?

Jak przeprowadza się montaż szlabanów parkingowych?

W wielu miejscach niezbędne jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na automatyzację niektórych procesów. Dzięki temu można znacznie zwiększyć przepustowość oraz skrócić czas potrzebny na obsługę. Przykładem mogą być chociażby wszelkiego rodzaju obiekty, gdzie konieczna jest selekcja osób czy pojazdów, które przedostają się na ich teren. W tym celu mogą być zastosowane różnego rodzaju rozwiązania.

Jak działa automatyczny system parkingowy?

systemy parkingowe szlabanyPierwszym przykładem jest stanowisko osoby, która będzie weryfikować tożsamość osób próbujących dostać się na teren strzeżony. Innym rozwiązaniem są systemy parkingowe szlabany, które podnoszą się w momencie rozpoznania karty elektronicznej osoby wjeżdżającej czy wyjeżdżającej. Zapewnia to sprawne funkcjonowanie parkingu, pełną kontrolę nad opłatami oraz zwiększa ogólne bezpieczeństwo. Tego typu systemy są często spotykane w pobliżu obiektów takich jak szpitale czy niektóre urzędy. Dodatkowo można je spotkać również na dużych osiedlach mieszkalnych czy na parkingach w pobliżu centrów handlowych. Zestaw taki najczęściej składa się z: siłownika, uchwytu ramienia, sprężyny wyważającej oraz centrali sterującej. Pełna konfiguracja może oprócz tego obejmować: fotokomórki, podpory, oświetlenie LED czy znak STOP. Użytkownicy mogą być wyposażeni w specjalne piloty, które umożliwiają otwieranie szlabanu w sposób zdalny bez konieczności otwierania okna.

Działanie systemu najczęściej jest sygnalizowane poprzez specjalne urządzenie generujące impulsy błyskowe. Dzięki temu użytkownik jest w stanie ocenić czy sygnał został odebrany i prawidłowo zinterpretowany przez układ. Jak widać obecnie w wielu miejscach wymagane jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań, które umożliwiają zwiększenie automatyzacji niektórych procesów. To pozwala z kolei znacznie zwiększyć przepustowość oraz poziom bezpieczeństwa.