You are currently viewing Jak wygląda modułowy ochraniacz?

Jak wygląda modułowy ochraniacz?

Urządzając pokój dla maluszka, rodzice głównie się skupiają na łóżeczku, dekoracjach i zabawkach. Miejsce do spania jest szalenie ważne dla dziecka, ponieważ w początkowym etapie życia, spędza w nim naprawdę sporo czasu.

Jak się mocuje modułowe ochraniacze?

modułowy ochraniacz do łóżeczkaJeżeli już mamy złożone łóżeczko ze szczebelkami dla dziecka, to przyszedł najwyższy czas na jego wyposażenie. Najczęściej sprowadza się to do zakupu twardego materaca, prześcieradła z podkładem i kompletu pościeli. Jednakże to nie wystarczy, żeby maluch czuł się w nim bezpiecznie. Najczęściej przydaje się modułowy ochraniacz do łóżeczka, który można kupić w większości sklepów z artykułami dla niemowląt. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny element każdego łóżeczka, ponieważ zabezpiecza maluch przed bolesnymi uderzeniami w szczebelki w trakcie snu. Na rynku znajdziemy standardowe ochraniacze w formie kwadratowych poduszeczek, które są ze są połączone tworząc jedno, długie zabezpieczenie. Nowością są specjalne grube warkocze, które również spełniają swoją rolę, jednakże ze względu na swoją grubość, znacząco zmniejszają wewnętrzną powierzchnię łóżeczka. Najlepsze będą modułowe, czyli takie które można ze sobą dowolnie łączyć  zmieniać ułożenia. Poza warkoczami,  ochraniacze są w kształcie niewielkich kwadratów z troczkami, które przywiązuje się do szczebelków, aby pozostały na swoim miejscu. W łóżku malucha nie może być nieprzywiązany jakiś element, ponieważ stwarza zagrożenie. Z tego względu, ochraniacze są przywiązane troczkami do szczebelków.

Co prawda ochraniacze do łóżeczka nie są konieczne, jednakże bardzo się przydają, szczególnie od chwil, kiedy maluch potrafi się przewracać z boku na bok. Najtańsze ochraniacze kupimy już za niecałe czterdzieści złotych, a najdroższe mogą kosztować maksymalnie sto złotych.