You are currently viewing Jak znaleźć dobrego urologa w Świeciu?

Jak znaleźć dobrego urologa w Świeciu?

Większość mężczyzn wraz z wiekiem doświadcza problemów z układem moczowym, które mogą być wynikiem urazów, genetyki czy nabytych schorzeń. Niezależnie od ich etiologii konieczna może być konsultacja ze specjalistą, który na wizycie przeprowadzi niezbędną diagnostykę i określi sposób leczenia

W jakich przypadłościach pomoże urolog w Świeciu?

urolog świecieJeśli lekarz, którego poszukujesz to urolog Świecie to miasto z wieloma świetnymi specjalistami w tej dziedzinie medycyny. Głównym zadaniem lekarza urologa jest leczenie chorób układu płciowego i moczowego u mężczyzn. Wielu panów niestety zwleka z wizytą, często z powodu lęku czy wstydu. Warto mieć świadomość, że odpowiednio wcześnie diagnozowane choroby mają znacznie większą szansę na wyleczenie, wobec czego nie warto zwlekać przy pierwszych objawach. W poradę urologiczną warto zainwestować, kiedy borykamy się z dolegliwościami, takimi jak nietrzymanie moczu, kamica nerkowa czy przerost lub nowotwór prostaty lub jąder. Wizyta będzie różniła się w zależności od problemu pacjenta, jednak standardowymi badaniami urologicznymi są USG jąder, USG podbrzusza, badanie moczu oraz badanie prostaty przez odbyt. Najczęstszą przyczyną zgłaszania się mężczyzn do urologa jest przerost prostaty, najczęściej ok. 60 roku życia. Konsultacja medyczna może być zarówno bezpłatna, na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i prywatna, czyli odpłatna. Cena  wizyty w prywatnym gabinecie to koszt rzędu 150-200 złotych. Zaletą tego rozwiązania jest natomiast szybki termin wizyty, co może być kluczowe przy silnym bólu czy w nagłych przypadkach. 

Problemy z funkcjonowaniem układu moczowo-płciowego to nie powód do wstydu. Warto wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i niezwłocznie zgłosić się do lekarza przy zauważeniu pierwszych objawów choroby. Nielekceważenie objawów pozwala zachować zdrowie, a niekiedy uratować życie.