You are currently viewing Jak zwiększyć prywatność w mieszkaniu?

Jak zwiększyć prywatność w mieszkaniu?

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad znalezieniem skutecznego sposobu na zwiększenie prywatności w mieszaniu. Okna mojego bloku znajdują się bowiem w bliskiej odległości od sąsiedniego bloku, co sprawiało, że czułem się niekomfortowo. Wtedy znajomy polecił mi zainteresowanie się specjalnymi, odblaskowymi foliami.

Jak działają folie lustrzane?

folia lustrzana krakówOkna w moim mieszkaniu znajdują się w bardzo bliskiej odległości od bloku sąsiedniego. Z tego też względu nie czułem się zbyt komfortowo kiedy w im przebywałem. Nocą co prawa mogłem zasłonić zasłony czy rolety, ale problem był w dzień. Dlatego też byłem bardzo zaskoczony gdy dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak folia lustrzana Kraków to podobno to miasto, gdzie używa się takich folii bardzo powszechnie. Jak się okazuje, taka folie wystarczy przykleić na powierzchnie szyby, aby w dzień nie troszczyć się o to, czy ktoś widzi co dzieje się we wnętrzu mieszkaniu. Takie folie działają, z tego co wiem, na podobnej zasadzie jak lustra weneckie, czyli jak z wnętrza mieszkania mogę obserwować to, co dzieje się na zewnątrz, ale nikt nie może przez okna zajrzeć do wnętrza, gdyż zobaczy jedynie swoje odbicie. Nie byłem co prawda przekonany do tego, czy to rozwiązanie działa zgodnie z opisem, ale okazało się że jest bardzo skuteczne – należy jedynie pamiętać, że taka folia działa jedynie w przypadku, gdy w mieszkaniu jest ciemnej niż na dworze – z tego też względu nocą muszę używać tradycyjnych zasłon, ale nie jest to dla mnie żadnym problemem. Ja, ze względu na to, że w moim mieszkaniu są czterokomorowe okna, zdecydowałem się na folie montowane na zewnętrznej stronie szyby. Są oczywiście także folie lustrzane które powinno się montować we wnętrzu mieszkania, a dobór odpowiedniej folii powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju okna posiadamy oraz od grubości szyby. Odkąd zakupiłem folie lustrzane do mieszkania, w końcu mogą czuć się komfortowo we własnym domu, niezależnie od pory dnia czy też od tego, na którym piętrze mieszkam.

Każdemu z nas, tak jak mnie zapewne zależy na tym, by czuć się swobodnie w mieszkaniu. W dzień jest to nieco trudniejsze, gdyż nie można po prostu zasłonić okien roletą czy zasłonami. Na szczęście istnieją rozwiązania alternatywne, takie jak specjalne odblaskowe folie.