You are currently viewing Jaką matę samochodową wybrać dla psa?

Jaką matę samochodową wybrać dla psa?

Podróżowanie z psem może być doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Wiele osób zastanawia się podczas adopcji czworonoga nad tym, czy wspólne wyjazdy z pupilem są w ogóle możliwe. Na szczęście obecnie możemy znaleźć coraz więcej miejsc, które bardzo chętnie goszczą właścicieli psów wraz z ich czworonożnymi przyjaciółmi. Jeżeli zdecydujemy się na przewożenie psa w swoim samochodzie, powinniśmy mu zapewnić odpowiednie warunki podczas jazdy.

Podróżowanie z psem – wybór maty samochodowej

polecana mata samochodowa dla psaNiektóre psy doskonale znoszą jazdę w samochodzie, a dla innych jest to nieco bardziej stresujące. Warto czworonoga odpowiednio przygotować do pierwszej podróży, by zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo. Na samym początku powinniśmy psa zabierać na krótsze przejażdżki, by przyzwyczaił się do samochodu. Dobrym pomysłem może być polecana mata samochodowa dla psa. Ma ona na celu nie tylko zapewnienie psu bezpieczeństwa i wygody, ale również ochronę tapicerki w samochodzie. Pies podczas podróży autem może je szybko pobrudzić, a usuwanie psiej sierści z siedzeń nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Mata może zapobiec pobrudzeniu wnętrza samochodu. Przede wszystkim zapewnia ona jednak bezpieczeństwo naszemu psu. Powinniśmy go w odpowiednim miejscu przypiąć. Maty z dodatkowymi poduszkami sprawiają, że psiak może się wygodnie położyć. Mata osłaniająca psa z każdej strony zapobiegnie również przemieszczaniu się czworonoga podczas podróży – nie powinien on móc przejść do kierowcy czy pasażera siedzącego z przodu. Zakładanie i zdejmowanie maty samochodowej jest bardzo wygodne. Bardzo często maty mają dodatkowe kieszenie, które pozwalają na uporządkowanie przydatnych podczas podróży rzeczy. Wykonuje się je z trwałego materiału, który doskonale sprawdza się nawet przy większych czy bardziej energicznych psach.

Istnieje wiele sytuacji, podczas których możemy chcieć przewieźć swojego psa w samochodzie. Warto więc zaopatrzyć się w matę, która zapewni mu wyższy poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie ułatwi zachowanie porządku w samochodzie. Taką matę umieszcza się na tylnych siedzeniach, zabezpieczając je przed sierścią oraz pobrudzeniem. Mata powinna mieć otwory na pasy bezpieczeństwa, byśmy mogli psa odpowiednio przypiąć podczas jazdy.