You are currently viewing Jaki program do fakturowania dla małej firmy?

Jaki program do fakturowania dla małej firmy?

Prowadzenie małej firmy to spore wyzwane. Przed takim wyzwaniem stoją tysiące osób, które prowadzą chociażby jednoosobowe działalności. Definicję małej firmy i mikroprzedsiębiorstwa opisane są w różnych ekonomicznych słownikach. Dla większości to po prostu firmy zarządzane jednoosobowo. Ostatnio koniecznością stało się wystawianie faktur elektronicznych. Jaki program pobrać w tym celu? Co wybrać, żeby wystawianie faktur było możliwie jak najprostsze?

Programów do wystawiania faktur są tysiące

jaki program do fakturowania dla małej firmyNa pewno nie pomyli się ten, który stwierdzi, że programów komputerowych i aplikacji mobilnych służących do wystawiania faktur są tysiące. Każdy program jest inny pod względem opcji i funkcjonalności, ale każdy ma tą samą funkcjonalność podstawową. Część programów jest darmowa, ale to się wiąże zazwyczaj ze zrezygnowaniem z jakiś możliwości kosztem braku odpłatności. Może być też tak, że w darmowych programach będziemy widzieć co chwilę reklamy internetowe. Zastanawiając się nad tym jaki program do fakturowania dla małej firmy wybrać to na pewno warto przemyśleć kwestię ewentualnego oglądania co chwilę reklam. Programy płatne kosztują od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Za kilkanaście złotych możemy mieć program o możliwie największej funkcjonalności. Ilość funkcji, jakie można w takich programach znaleźć jest ogromna, więc trudno tutaj porównywać takie programy bez żadnych konkretnych przykładów. Na pewno każdy przedsiębiorca powinien poświęcić chwilę na przejrzenie informacji o najciekawszych programach do fakturowania. Można wejść na jakiś portal, który porównuje takie programy i zobaczyć, który jest najlepszy. Najłatwiej mają się Ci, którzy dopiero otwierają swoją pierwszą działalność. Coraz więcej banków oferuje bowiem takie oprogramowanie w ramach gratisu do otwieranego u nich rachunku firmowego.

Generalnie jest tak, że wszystkie programy służące do wystawiania dokumentów sprzedażowych działają na podobnej zasadzie. Najważniejsza jest możliwość wystawienia faktury i przesłania jej do zainteresowanego odbiorcy. To można zrobić w każdym programie. Trzeba tylko pamiętać, że programy odpłatne cieszą się większą funkcjonalnością i w niczym Nas nie ograniczają. W programach darmowych możemy mieć limity ilości faktur bądź wyskakujące co chwile okienka reklamowe.