You are currently viewing Jakie body wybrać na pierwsze miesiące dziecka?

Jakie body wybrać na pierwsze miesiące dziecka?

 

Wiele z mam podczas opieki nad dzieckiem, przede wszystkim jeżeli jest to nasze pierwsze dziecko, obawia się tego jak zajmować się takim noworodkiem czy niemowlakiem. Już samo przebieranie pieluszki, zmiana ubrania, założenie czapeczki czy kąpiel może wydawać się bardzo stresującym przeżyciem i powodować dodatkowy niepotrzebny niepokój u świeżo upieczonej mamy.

Jaki rodzaj ubrań niemowlęcych wybierać?

body niemowlęce rozpinane z przoduAby maksymalnie zminimalizować stres podczas ubierania i przebierania dziecka najlepiej jest wybierać ubrania niemowlęce takie, które ułatwiają nam tą czynność. Dlatego idealnie sprawdzą się tu pajace i body niemowlęce rozpinane z przodu, takie w których nie ma konieczności zakładania ubrań przez głowę. Mamy na rynku wiele ubrań niemowlęcych, głównie body, które rozpinają się z przodu. Inaczej można je nazwać kopertowymi. Są one świetne na pierwsze miesiące. Młoda mama unika stresu podczas ubierania dziecka, dzięki temu dziecko jest spokojniejsze. Często właśnie najtrudniejszym zadaniem jest założenie body przez główkę dziecka, która w pierwszych miesiącach jest całkiem wiotka i nieskoordynowana. Sprawia to, że boimy się, że zakładając takie ubranko możemy wręcz zrobić krzywdę swojemu dziecku. Są one idealne dla niewprawionych jeszcze rodziców, ponieważ na całkiem rozpięte body kładzie się niemowlaka, przekłada rączki i od razu zapina. Nie trzeba podnosić główki dziecka, sprawdzać czy nie zawinęło się pod plecami maluszka. Również rozpinanie i szykowanie np. do kąpieli jest znacznie szybsze i przebiega w większym spokoju niż, jeżeli mamy problem ze zwykłym body niemowlęcym zakładanym przez główkę dziecka. Wybierając takie body ważny jest nie tylko aspekt zakładania go, ale także należy pamiętać aby takie body było wykonane z jak najlepszych jakościowo materiałów. Na szczęście wiele sklepów oferuje właśnie body kopertowe, które jest bardzo dobre jakościowo.

Kupując body dla swojego dziecko warto jest wybierać wygodne i dobre jakościowo rzeczy, tak aby było wygodnie i przewiewnie naszym dzieciom. Jeżeli mamy możliwość warto jest także zadbać o swoją wygodę i spokój i wybrać body kopertowe, czyli takie które jest rozpinane z przodu. Znacznie ułatwia to ubieranie dziecka w pierwszych miesiącach, a co za tym idzie spokojniejsza jest mama dziecka i dziecko.