You are currently viewing Jakie kartony są najsolidniejsze?

Jakie kartony są najsolidniejsze?

Każdy z nas lubi, gdy zamówiony towar dotrze do nas idealnym stanie. Za to odpowiada głównie to, w jaki sposób dany produkt został zapakowany. Najlepsze efekty daje zapakowanie towarów w wytrzymałe pudła kartonowe.

Zalety opakowań z tektury litej

opakowania liteWiele osób narzeka na to, że zamówiony przez nich produkt został uszkodzony w czasie transportu. Takie przypadki są bardzo częste i wynikają ściśle ze złego zapakowania takiego towaru. Najlepszym zabezpieczeniem dla wszystkich rodzajów produktów, nawet tych szklanych są opakowania lite. Tektura lita to obecnie najgrubszy i najbardziej wytrzymały materiał papierniczy. Te same właściwości mają wyprodukowane z niej opakowania lite, które powstają poprzez sklejenie aż kilkunastu warstw masy papierniczej. Masa ta pochodzi najczęściej z recyklingu innych produktów papierniczych i zostaje potem poddana dodatkowej obróbce. Oczywiście kartony lite od różnych producentów mogą się znacząco od siebie różnić. Ważne jest bowiem nie tylko użycie do ich produkcji kilkunastu warstw masy papierniczej, ale odpowiednia konsystencja. Tylko dzięki temu kartony tego typu będą odpowiednio wytrzymałe i nie będą, potocznie mówiąc, „rozlatywać się” po pierwszym lepszym zgnieceniu czy upadku. Dla producentów czy też poszczególnych sklepów sprzedających dany różnego rodzaju towar bardzo ważne jest także to, aby opakowanie lite dało się zadrukować. Nie jest to możliwe w przypadku każdego rodzaju  kartonu tego typu. Co jest jeszcze ważne w przypadku opakowań litych? Przede wszystkim ich gramatura – im większa tym dany karton będzie solidniejszy, oraz kolor takiego kartonu. Pomimo tego, ze katony kojarzą się zazwyczaj z kolorem brązowym, nie ma problemu z ich produkcją w innych kolorach. Dodatkowo, opakowania lite mogą być także przystosowane do przechowywania żywności, dzięki temu, ze część ich producentów sprzedaje kartony lite pokryte warstwą laminowanej folii. Dodatkowym plusem kartonów litych jest także to, że doskonale poddają się one recyklingowi.

Odpowiedni dobór kartonu do zapakowania przesyłki ma znaczący wpływ na zadowolenie klientów z otrzymanej przesyłki. Dlatego warto korzystać jedynie z tych opakowań, które gwarantuje bezpieczeństwo zapakowanemu  towarowi. Przykładem mogą być kartony z wielowarstwowej tektury.