You are currently viewing Jakie systemy RCP wybrać na zewnątrz?

Jakie systemy RCP wybrać na zewnątrz?

Systemy RCP (rejestracji czasu pracy) wybierane są przez przedsiębiorstwa o różnych profilach działalności, których właściciele lub koordynatorzy chcą mieć ciągłą kontrolę nad tym, kto wchodzi do budynku. Zamontowanie systemu przed drzwiami jest rozsądnym rozwiązaniem, aby uniemożliwić wejście do środka osobom nieupoważnionym. Co jednak w przypadku, kiedy obszar jest otwarty, a przestrzeń zbyt duża, by ją zamknąć?

System RCP o wielofunkcyjnym zastosowaniu

popularny system rcpProducenci urządzeń do rejestrowania czasu pracy nie pozostali obojętni na potrzeby administratorów parków, boisk czy siłowni, gdzie obszar często nie jest przystosowany do umieszczenia skutecznej blokady. W tym celu zaprojektowano kołowrotki i bramki dostępowe, z którymi z pewnością każdy miał już styczność. Widoczne one są między innymi na lotniskach, w niektórych urzędach i na komisariatach policji. Umieszcza się je w węższych przejściach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Ustawione obok siebie pozwalają zabezpieczyć nawet większy obszar, na przykład główną bramę wejściową. Ten popularny system RCP posiada wysunięte ramiona, które blokują przejście – aby je odbezpieczyć, konieczna jest autoryzacja. Może ona występować w formie karty dostępu, akcesoriów RFID lub PIN-u. Niektórzy decydują się również na dodatkową weryfikację przez odciśnięcie palca. W zależności od wybranej bramki i jej konkretnego oprogramowania przepustowość osób na minutę może wynosić około 45 osób. W przypadku braku zasilania, takie kołowrotki opuszczają swoje ramiona. Bramkami można sterować zdalnie, na przykład z recepcji, aby mieć kontrolę nad tym, kto wchodzi na dany teren. Z każdego procesu autoryzacji dokonanej przez osoby upoważnione tworzony jest raport, który automatycznie przesyłany jest w jednej z wybranych form do pracodawcy.

Zastosowanie takiego systemu RCP jest korzystne z tego powodu, że urządzenie sprawdzi się w niemalże każdym miejscu. Można je wykorzystywać do spowolnienia ruchu na danym obszarze oraz do kontrolowania czasu, w jakim dany pracownik przychodzi do pracy i kiedy ją opuszcza. Bramki dostępu występują w wielu rodzajach i mogą być obudowane dodatkowym wzmocnieniem, aby uniemożliwić osobom nieupoważnionym wejście na teren danego przedsiębiorstwa, parku lub boiska.