You are currently viewing Jakie zalety ma siatka zgrzewana?

Jakie zalety ma siatka zgrzewana?

 

Są różne rodzaje siatek, które różnią się zarówno pod względem wykorzystanego przy produkcji tworzywa, wyglądem, jak i właściwościami fizycznymi. Z tego względu siatki są szeroko wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale także w przemyśle, czy innych branżach. Dobra siatka będzie idealnie dobrana pod względem wymiarów, jakości, jak i szerokości oczek w siatce.

Mocne siatki zgrzewane

producent siatek zgrzewanychDobrym przykładem do omówienia są siatki zgrzewane. Wyrabia się je ze stalowego drutu, który jest niezwykle mocny. Jednak zwykła siatka na stykach często jest najsłabsza, nie są one wzmacniane, natomiast w tej siatce są zespawane, przez to zyskują na trwałości. Siatka poprzez zgrzewanie jest nie tylko mocna, ale także lekko się zgina, to znaczy nie jest taka licha jak standardowa siatka ogrodzeniowa, ale tez nie jest sztywna i twarda jak kamień. Producent siatek zgrzewanych na pewno będzie oferował siatki w wielu wariantach. Będą się one różniły wielkością oczek, jak również szerokością i długością samej siatki. Jest ona sprzedawana jako pocięta, nie zwija się jej w rolki, ze względu na jej sztywność. Ze względu na swoją trwałość siatki zgrzewane są wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle oraz w budowlance. Można z nich tworzyć ogrodzenia panelowe, wysokiej jakości przesiewacze (przy drobnych oczkach), czy obudowy do urządzeń chłodniczych (duże oczka, tak by siatka stanowiła ,,zaporę” ale nie przyczyniała się do nagrzewania się urządzenia). Co jeszcze warto wiedzieć o siatkach zgrzewanych? Mogą one mieć różne kolory, malowane są piaskowo jak każdy metal. Dzięki czemu można je kolorystycznie dopasować do otoczenia, jeśli mają one pełnić także funkcje ozdobne lub też są ogrodzeniami. Wtedy warto jets zmienić klasyczny szary kolor, na przykładowo zielony, antracytowy czy też niebieski. Takie malowanie może być wliczony w cenę, jeśli zamawiamy siatkę u producenta, a nawet jeśli nie to nie jest ono drogie.

Siatka zgrzewana ma bardzo dużo zalet. Jest mocniejsza niż na przykład siatka pleciona, a jednocześnie nie jest taka jednorodna i sztywna jak blacha. Dzięki temu można ją częstp wykorzystywać w różnych warunkach. Dobra siatka nie będzie rdzewieć, odkształcać się, czy też pękać. Warto kupić ją u dobrego producenta, który ma dobre rekomendacje od klientów.