You are currently viewing Kable HDMI z dużym przesyłem danych

Kable HDMI z dużym przesyłem danych

Nowoczesne monitory komputerowe coraz częściej nie obsługują okablowania starego typu, wykorzystując przewody HDMI zamiast dotychczasowo używanych SVG. Dla wielu użytkowników może być to niemały problem, zwłaszcza w momencie gdy nie mają możliwości szybkiego zaopatrzenia się w wymagane okablowanie. Podczas wymiany sprzętu komputerowego mieliśmy dokładnie ten sam problem, gdy okazało się że żaden z naszych nowych monitorów nie może być od razu podpięty do komputera.

Najlepsze okablowanie HDMI do nowoczesnych monitorów

długi kabel hdmi w krakowieMieliśmy co prawda sklep komputerowy pod przysłowiową ręką, ale okazało się iż nie ma tam na stanie wystarczająco dobrej jakości okablowania, które wymagane było do prawidłowego wyświetlania obrazu z programów graficznych, mających wysoką rozdzielczość. Jeden z naszych pracowników niedawno zaopatrzył się w bardzo dobry, długi kabel HDMI w Krakowie, w salonie komputerowym zajmującym się sprzętem i wyposażeniem od ponad dziesięciu lat. Oferta sklepu była bardzo odmienna od większości punktów komputerowych, gdyż znajdowały się w niej części głównie przeznaczone do maszyn użytkowych i jednostek centralnych. Były one więc znacznie lepsze niż jakiekolwiek podzespoły gamingowe, z racji wysokiej wydajności i niespotykanej w domowych komputerach mocy obliczeniowej. W ofercie było również okablowanie, w tym i kable HDMI przeznaczone zarówno do standardowych monitorów, jak i do wielkoformatowych urządzeń wyświetleniowych. Takie kable znacznie poprawiają jakość obrazu podczas pracy z aplikacjami graficznymi, gdyż posiadają widocznie szybszy przesył danych i nie są podatne na zakłócenia, które wywoływane są najczęściej dynamicznymi zmianami obrazu.

Mimo iż owe okablowanie jest kilkakrotnie droższe niż standardowa odmiana, jest również nieporównywalnie trwalsze i znacznie mniej odporne na zużycie. Nawet przy intensywnym i niezbyt ostrożnym użytkowaniu, kable nie wymagają wymiany przez całe lata, i nie wykazują spadku przesyłu danych spowodowanego zużyciem materiału. Długość kabli była zdecydowaną zaletą w infrastrukturze wykorzystującej jednostki centralne, sterowane przez kilku użytkowników jednocześnie, więc nie było konieczności zastosowania rozdzielaczy czy dodatkowego okablowania w celu prawidłowego podłączenia monitorów.