You are currently viewing Klasyczna biżuteria z pereł do nowoczesnych stylizacji

Klasyczna biżuteria z pereł do nowoczesnych stylizacji

Delikatne i nienachalne w odbiorze perły można nosić zarówno z eleganckimi sukniami, jak i z białym t-shirtem i dżinsami. Jednak jak każdy klasyk jest wymagający i potrzebuje specjalnego traktowania. Dlatego warto znać zasady noszenia biżuterii z pereł, aby zamiast klasy nie reprezentować nieobycia towarzyskiego. Na szczęście zasad tych nie jest dużo i łatwo je opanować. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać stawiając na perły i kobiece stylizacje.

Nosimy perłową biżuterię

biżuteria perłyJako niekwestionowane królowe jubilerstwa perły nie lubią konkurencji. Dlatego, jeśli decydujesz się na sznur pereł, nie zakładaj do niego kamieni ani łańcuszków. Choćby nie wiem, jak awangardowa czy klasyczna była wybrana biżuteria perły najlepiej czują się wyłącznie w swoim towarzystwie. I najlepiej aby nie było ono zbyt tłoczne. Nawet najbardziej szykowna mała czarna może zostać przytłoczona przez ich nadmiar. Dlatego druga zasada to zakładanie maksymalnie dwóch elementów biżuteryjnych. Cały komplet: naszyjnik, kolczyki i bransoletka mogą być zbyt przytłaczające. Dobra wiadomość jest taka, że perły doskonale odnajdują się w sytuacjach biznesowych. Połączone z granatowymi garsonkami są niezwykle kobiece. Natomiast ubrane do czarnej marynarki od garnituru i jedwabnej, lejącej się koszuli osłabią ich surowy wydźwięk dodając właścicielce dziewczęcego wdzięku. Bardzo dobrym pomysłem będzie połączenie kostiumu z perłami. W tym przypadku wybór rodzaju perłowej biżuterii zależy od fasonu kostiumu. Jednak właściwie nie ma ograniczeń co do tego, czy lepszy będzie sznur pereł, czy też wisiorek z jedną kulą osadzoną w srebrze. Warto jednak pamiętać o zasadzie umiarkowania w ubieraniu tych morskich klejnotów.

Patrząc na powyższe zasady, na pewno łatwiej nosić perły do casualowych stylizacji. Klasyczny, biały t-shirt oraz jeansy połączone z niezwykle eleganckimi perłami szybko nadadzą całej stylizacji szlachetnego look’u. Do krótkiego sznura pereł warto dobrać nieco większe kolczyki z pojedynczą perłą. Doradcy gwiazd zapewniają także, że perły świetnie współgrają ze skórzanymi ramoneskami. Jednak ostatecznie najlepsze w tym wypadku będą wisiorki z pojedynczymi perłami oraz skromne kolczyki-sztyfty. Ciekawym uzupełnieniem całości będzie natomiast pierścionek.