You are currently viewing Klatka dla naszego pupila

Klatka dla naszego pupila

Jeśli zamierzamy zaadoptować psa powinniśmy dobrze się zastanowić, ponieważ jest to naprawdę ważna decyzja. Razem z mężem postanowiliśmy wziąć do siebie psa i od razu wiedzieliśmy, że będziemy musieli poświęcić mu sporo czasu. Lubimy uczyć go nowych sztuczek, dobrych zachowań. Nasz psiak jest bardzo żywiołowy, lubi się bawić i niestety również broić. Kiedy mamy na niego oko, nic złego mu się nie dzieje. Chcieliśmy jednak mieć pewność, że jest w pełni bezpieczny pod naszą nieobecność.

Drewniane klatki kennelowe

klatka kennelowaNaszego psiaka traktujemy jak członka rodziny. Zabieramy go ze sobą prawie wszędzie jednak czasami są sytuacje kiedy nie możemy wziąć go ze sobą. Niestety kiedy nasz kochany pupil zostawał sam bardzo się bał i niszczył nie tylko buty ale nawet ściany w mieszkaniu. Postanowiliśmy więc poszukać jakiegoś rozwiązania. Wpadła nam w oko solidna klatka kennelowa. Dobraliśmy rozmiar klateczki do naszego pupila. Zależał; nam żeby czuł się w niej wygodnie. Wiedzieliśmy że aby klatka spełniała swoją funkcję musiała być wygodna jednak nie za duża. Do klatki włożyliśmy posłanie naszego czworonoga i jego ulubionego pluszaka. Klatka była drewniana przez co nie wyglądała tak surowo. Klatka ma drzwiczki które można zamykać tak aby piesek nie mógł wychodzić podczas naszej nieobecności. Na samym początku psiak nie był przekonany do korzystania z klatki, jednak z czasem się do niej przyzwyczaił. Po jakimś czasie okazało się, że kiedy nas nie ma, pies spokojnie sobie śpi albo zajmuje się swoją zabawką. Nie musimy się więc martwić o jego bezpieczeństwo. Klatka to takie miejsce w którym psiak czuje się bezpiecznie, w którym chętnie wypoczywa. 

Problem z lękiem separacyjnym, bo tak nazywa się u psa lęk przed zostawaniem samym w domu, udało nam się rozwiązać dzięki klatce kennelowej. Za pomocą smaczków udało nam się przekonać psiaka, że klatka to jego azyl, schronienie, miejsce gdzie może się czuć bezpiecznie. Warto pamiętać żeby do klatki wsadzić miseczkę z wodą bo pies powinien mieć do niej stały dostęp. Choć klatka może wydawać się jakby wiezieniem w rzeczywistości dla psa jest jak własny, bezpieczny „pokój”. Nasz psiak uwielbia w niej siedzieć nawet gdy jesteśmy w domu. Ma wtedy co prawda otwarte drzwiczki ale widać że po prostu lubi to miejsce.