You are currently viewing Korzystamy z eko pelletu

Korzystamy z eko pelletu

Poszukując ekologicznego oraz taniego sposobu ogrzewania domu, warto wypróbować pellet. Są to małe i pachnące świeżym drewnem granulki uzyskiwane z odpadów drzewnych, które zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Warto więc uzyskać nieco większą liczbę informacji odnośnie pelletu, który może się sprawdzić także w naszym domu.

Korzystamy z pelletu Barlinek

eko pellet barlinekPellet jest tani, efektywny, łatwy w transporcie, w magazynowaniu oraz w użyciu, dzięki czemu pozostawia w tyle tradycyjne rozwiązania, takie jak węgiel czy olej opałowy. Dodatkowo ogrzewanie domów pelletem staje się coraz łatwiejsze. Na rynku dostępne są bezobsługowe kotły spalające granulat, które nie różnią się w eksploatacji znacznie od tych na olej opałowy. Dodatkowo zmiana urządzenia nie będzie wymagała ani zmiany, ani przebudowy instalacji centralnego ogrzewania, natomiast sam koszt inwestycji zwróci się w ciągu kilku lat. Warto wybrać eko pellet barlinek. Firma ta jest czołowym oraz światowym producentem warstwowych podłóg drewnianych, dzięki czemu ma dostęp do najlepszego pod względem jakościowym surowca. Barlinek posiada politykę ekologiczną, która zakłada efektywne wykorzystanie drewna. Dzięki temu fragmenty kłody drewna, które nie są zużyte do produkcji podłóg, mogą służyć między innymi do produkcji pelletu drzewnego. Materiał ten podlega bardzo dokładnej selekcji, a także jest kondycjonowany suchą parą, co przekłada się na jakość powstałego pelletu. Warto wspomnieć, iż jest to pierwsza firma w Polsce, która posiada aż dwie ścieżki certyfikacji pelletu, które gwarantują najwyższą jakość oferowanych produktów. Jest on oceniany jako jeden z najbardziej stabilnych pod względem jakości granulatów paliwowych dostępnych na rynku. Z tego względu warto sięgać po sprawdzony oraz doskonały pod względem jakości pellet, który umożliwi nam  tanie oraz efektywne ogrzanie nieruchomości.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na tym, abyśmy mogli skorzystać z dobrych oraz skutecznych sposobów ogrzewania domu, warto wziąć pod uwagę wykorzystanie pelletu. Zastosowanie odpowiedniego pieca do pelletu nie będzie wiązało się z koniecznością wymiany całej instalacji centralnego ogrzewania. Dużym walorem jest także ekologiczność takiego rozwiązania, co zyskuje na popularności z każdym rokiem.