You are currently viewing Kosmetyki z konopi do twarzy i ciała

Kosmetyki z konopi do twarzy i ciała

Kiedy pytam ludzi na temat produktu z konopi wiedza na ten temat jest znikoma. Wiele ludzi odpowiada, że słyszało jedynie o olejkach z konopi. Jednak roślin z konopi nie służą jedynie do pozyskiwania olejów. 

W tym artykule opowiemy o zastosowaniach konopi w kosmetyce. Z pewnością gama produktów z konopi wyda się naprawdę bogata. Dlatego znajdzie czas i przeczytajcie o przykładowych maściach, dostępnych na rynku. 

Maść z konopi – przykładowe składniki 

maść konopnaDo produkcji naturalnych maści z konopi nie stosuje się dużej gamy składników. Aby maść konopna nie zapychała naszej skóry wykorzystuje się szereg witamin oraz ekstraktów roślinnych. W celu zakupu dobrego kosmetyku maść konopna musi zawierać: 

Ekstrakt z konopi – to podstawowy składnik każdej maści. Jeśli maść konopna zawiera dużą dawkę roślin substancja powinna się pojawić na drugim miejscu (zaraz obok wody). Produkty kosmetyczne, które w składzie mają dużą dawkę konopi powinny bez zastanowienia wylądować w naszych koszykach.

Do maść konopna dodaje się olej kokosowy. To jeden z popularnych produktów stosowanych w kosmetyce. Olej z kokosa ma silne właściwości nawilżające. Można go stosować samodzielnie lub z innymi produktami. Składnikiem, który często gości na etykietkach maści z konopi jest wosk pszczeli. Produkcja tego składnika odbywa się w ulu. Pracowite pszczoły w swoim odwłoku posiadają gruczoły woskowe. Podczas tworzenia plastra miodu gruczoły pełnią funkcję budulcową. W maść konopna wosk pszczeli zapobiega wyparowaniu wody z naskórka, ma działanie nawilżające oraz zmiękczające skórę. 

Inne składniki maści 

W kosmetykach do ciała oraz twarzy dodaje się składniki dodatkowe. Należą do nich olejki eteryczne oraz naturalne emulgatory. Aby maść konopna przepięknie pachniała można wykorzystać olejek cytrynowy albo wanilię. W przypadku emulgatorów najpopularniejsza jest witamina E. W maść konopna witamina pozwoli na przechowywanie otwartego produktów przez kilka miesięcy. Zawartość witaminy E chroni skórę przed starzeniem.

Wśród wielu produktów z konopi warto wymienić produkty do ust. Na rynku dostępne są balsamy oraz pomadki konopne. Tak jak maść konopna sztyfty do ust są przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Doskonale chronią usta przed warunkami na zewnątrz oraz nawilżają.