You are currently viewing Koszty zabiegów w komorach hiperbarycznych

Koszty zabiegów w komorach hiperbarycznych

W ostatnim czasie na pewno zauważyliśmy, jak dużą popularnością zaczęły cieszyć się zabiegi w komorach hiperbarycznych. W komorze takiej wykorzystywane jest podwyższone ciśnienie, dzięki czemu więcej tlenu trafia do naszych płuc, a tym samym do naszego krążenia. Tlen jest jednym z podstawowych pierwiastków niezbędnych do naszego życia i oddychania. Jego rolę w ostatnich miesiącach mocno odczuliśmy.

Czy tlenoterapia hiperbaryczna jest kosztowna?

komora hiperbaryczna cena zabieguOkazuje się jednak, że tlen może mieć również działanie lecznicze. Stymuluje on odnowę komórkową, a także regenerację tkanek. Jest on zalecany w wielu schorzeniach przebiegających z obniżoną saturacją. W ostatnim czasie zabiegi w komorach hiperbarycznych były najpopularniejsze wśród osób, które przebyły zakażenie koronawirusem, jednak wskazania do tego typu zabiegów są znacznie większe. Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o terapię, w której wykorzystywana jest komora hiperbaryczna cena zabiegu pojedynczego nie jest wysoka. Okazuje się, że niewielka kwota wystarczy, aby rozpocząć taką terapię. Warto również wiedzieć, że możemy uzyskać częściową lub też całkowitą refundację zabiegów ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Decyduje o tym jednak lekarz prowadzący na podstawie określonych wskazań do refundacji. Warto wiedzieć, że przy wykupieniu całego pakietu zabiegów możemy również liczyć na dodatkową zniżkę. Niewątpliwie jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą nieco zaoszczędzić.

Zabiegi wykonywane są przez lekarza, który cały czas czuwa podczas jego wykonywania. Odbywają się one z wykorzystaniem specjalnej maseczki, która dodatkowo zwiększa wydajność zabiegu. Jeśli chodzi o ich częstotliwość to ważne jest, aby były one wykonywane regularnie, minimum raz w tygodniu. Zapewni to trwale efekty.