You are currently viewing Krótkoterminowy kredyt gotówkowy

Krótkoterminowy kredyt gotówkowy

Nie każdy wie czym się różnią poszczególne produkty finansowe, ponieważ to wymaga znajomości ich definicji. Najczęściej są mylone pożyczki z kredytami gotówkowymi, gdyż w praktyce mają bardzo zbliżone przeznaczenie oraz sposób ich uzyskania.

Na co można przeznaczać kredyty gotówkowe?

kredyt gotówkowy gnieznoWiększość osób unika ofert bankowych jeżeli ich nie potrzebuje i to całkiem zrozumiałe. Jednakże w życiu zdarzają się różne sytuacje, które wymagają nagłego wydania określonej kwoty gotówki, którą nie dysponujemy. W takiej sytuacji najczęściej udają się do banku, gdyż można w nim uzyskać pieniądze nawet w kilkanaście minut. Jeżeli jest nam potrzebny kredyt gotówkowy Gniezno jest miastem, w którym na pewno go dostaniemy w jednym z kilkunastu banków lub instytucji pozabanowych. W bankach, kredyty gotówkowe mogą być brane nawet na kilkanaście lat i są one traktowane jako produkty krótkoterminowe. Jednakże żeby otrzymać kredyt, przeważnie trzeba spełnić określone wymagania. Najczęściej jest to zaświadczenie o zarobkach z zakładu pracy oraz uzyskanie zdolności finansowej, która jest ustalana na podstawie osiąganych przychodów i posiadanych już zobowiązań finansowych. Jeżeli klient spełni wszystkie stawiane wymagania, to przeważnie w ciągu jednego – dwóch dni, pieniądze są na jego koncie. Jednakże warto na bieżąco sprawdzać oferty bankowe, ponieważ w pewnych okresach roku, banki udostępniają oferty specjalne, które obejmują niższe oprocentowanie, brak prowizji za udzielenie kredytu czy nawet bardzo niskie RRSO.

Banki i instytucje pozabankowe, doskonale wiedzą, kiedy ludzie potrzebują dodatkowej gotówki i też dlatego oferty specjale pojawiają się właśnie w okresie przedświątecznym i przedwakacyjnym. W tym czasie najwięcej osób decyduje się na wzięcie kredytu.