You are currently viewing Kuchenne meble pod zabudowę

Kuchenne meble pod zabudowę

W czasie remontowania mieszkania najbardziej ekscytujący jest wybór nowych mebli do kuchni. To w niej spędzamy najwięcej czasu, aby przygotować jedzenie i napoje dla całej rodziny, dlatego bardzo ważne jest jej odpowiednie urządzenie. Wśród ogromnych możliwości łatwo się pogubić, a jednocześnie przepłacić sporą ilość pieniędzy za niskiej jakości materiały.

Jakie meble do kuchni wybrać?

kuchnie toruńW zależności od budżetu możemy zdecydować się na kuchnie robione pod wymiar, albo na tańszy odpowiednik czyli proste szafki z docinanym blatem – w zależności od potrzeb i wielkości pomieszczenia. Ta druga opcja jest mniej kosztowna i szybsza, jednak może nie spełniać naszych oczekiwań. Projektując meble na wymiar mamy pewność, że wszystkie zostaną doskonale dostosowane do kształtu i powierzchni kuchni. W tym przypadku możemy również zabudować wszelkie urządzenia elektroniczne, takie jak lodówka, piekarnik czy kuchenka – dzięki temu wszystko będzie wyglądało spójnie i estetycznie. Kuchnie Toruń robione według naszego projektu, to również większy wyboru materiałów i kolorów szafek. Istnieje możliwość wykonania szafek z lakierowanego drewna lub tańsza alternatywa w postaci płyty wiórowej i akrylowych frontów. Ważnym elementem kuchennej zabudowy jest oczywiście blat – tutaj do wyboru naturalny kamień, lite drewno, szkło albo oklejona sklejka. Należy jednak pamiętać, że marmur łatwo się przebarwia, sosna i dąb puchną przy kontakcie z wodą, tafla szkła z łatwością się rysuje i widać na niej wszystkie niedoskonałości, a płyta wiórowa może nie wytrzymać próby czasu. Wszystko zależy oczywiście od jakości użytych materiałów i naszych prywatnych preferencji. 

Remontując kuchnie pamiętajmy o jej funkcjonalności i trwałości. Przy wyborze mebli lepiej jest zainwestować więcej pieniędzy w trwały blat, a zaoszczędzić kilka złotych na wykończeniu frontów. Takim sposobem kuchnia pozostanie w świetnym stanie nawet kilka lat.