You are currently viewing Kupiłam karmę dla psa w puszcze

Kupiłam karmę dla psa w puszcze

Odkąd kupiliśmy z mężem mieszkanie, zawsze marzyliśmy o tym, żeby sprawić sobie psa. Teraz, kiedy oboje mieliśmy możliwość pracy z domu, doszliśmy do wniosku, że to idealny moment na adopcję pieska. Zdecydowałam jednak, że najpierw poczytam trochę o prawidłowym żywieniu i behawioryzmie psa. Chciałam być bowiem gotowa na wszystkie ewentualne problemy, jakie mogą mnie napotkać po zaadoptowaniu zwierzątka do domu. Zaczęłam od informacji na temat prawidłowego karmienia psów.

Jaką karmę dla psa wybrać?

karma dla psa w puszceDowiedziałam się, że prawidłowe żywienie psa opiera się przede wszystkim na mokrej karmie. Żeby mieć pewność, że kupujemy pokarm wysokojakościowy, świeży i posiadający odpowiednią suplementację w składzie, najlepiej jest zdecydować się na karmę w puszce. Teraz, musiałam się tylko dowiedzieć jaka karma dla psa w puszce będzie najlepsza dla mojego czworonożnego przyjaciela. Udałam się do sklepu zoologicznego, gdzie przeglądałam różne karmy dla psów. Wiedziałam, że powinna być do puszka mięsna, która w składzie nie zawiera podrobów, ani dodatków zbożowych. Bardzo szybko udało mi się znaleźć taką karmę, która spełniała moje oczekiwania. Okazało się także, że dobre i wysokojakościowe puszki dla psa, wcale nie są drogie. Mnie udało się dostać taką karmę w naprawdę bardzo dobrej, przystępnej cenie. Od razu zrobiłam dosyć spory zapas takiej karmy. Wybrałam puszki po czterysta gram, ponieważ wiedziałam że pies będzie w stanie zjeść je na raz i nie będę miała problemów z przechowywaniem karmy w otwartym pojemniku. Wybrałam różne warianty smakowe i rodzaje mięsa (między innymi z wołowiny, drobiu czy dziczyzny), ponieważ wiedziałam że psu należy urozmaicać dietę w odpowiedni sposób. Już wkrótce przekonałam się o tym, że to był bardzo dobry wybór. Kilka dni później zaadoptowałam pieska i od razu zaczęłam mu podawać zakupioną w sklepie zoologicznym karmę.

Pies bardzo szybko ją zaakceptował i zjadał ze smakiem, dlatego mogę stwierdzić, że na pewno była bardzo dobra. A co dla mnie jeszcze ważniejsze, spełniała wszelkie potrzeby żywieniowe pieska. Dzięki tak dobrej karmie nie miał on problemów gastrycznych, a ja nie musiałam stosować dla niego dodatkowej suplementacji. Od tego momentu kupują tylko tą karmę, ponieważ uważam że jest ona najlepsza dla mojego pupila.