You are currently viewing Kupno kota brytyjskiego tylko w legalnej hodowli

Kupno kota brytyjskiego tylko w legalnej hodowli

Koty brytyjskie to jedna z najpopularniejszych i największych ras. Są uwielbiane przez ludzi nie tylko za ich puszyste futro, ale także za naprawdę świetny charakter. Są przede wszystkim pogodne, cierpliwe i przyjacielskie, dlatego świetnie odnajdują się w domach z dziećmi lub innymi zwierzętami. Warto poznać ich rasę bardziej, zanim dokona się zakupu. 

Gdzie kupić kota brytyjskiego? 

bezpieczna sprzedaż kotów brytyjskichKażdy, kto zdecyduje się na zakup kota brytyjskiego, musi poznać jego rasę dużo dokładniej, ponieważ te wyjątkowo przyjacielskie stworzenia charakteryzują się pewnymi cechami, z którymi należy się zapoznać. Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że bezpieczna sprzedaż kotów brytyjskich odbywa się włącznie w zarejestrowanej hodowli. Za kota z takiego miejsca oczywiście zapłacimy więcej, lecz będziemy mieć pewność, że kot nie posiada chorób, uzyskamy wgląd do jego książeczki zdrowia oraz dowiemy się, jacy byli jego rodzice. Wielu ludzi, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie rasowego kota, decyduje się na wybranie zwierzęcia z pseudohodowli, w której rodzice kotów są traktowani źle i mają posłużyć jedynie do rozrodu. Koty brytyjskie są bardzo przyjazne i oddane. Lubią kontakt z opiekunem, cenią sobie spokój i charakteryzują się dużą cierpliwością na wszelkie zaczepki, które wymierza w nich dziecko lub inne zwierzę. Należy pamiętać jednak, że jest to żywe stworzenie i ma również ono swoje granice. Brytyjczyki są proste w opiece. Nie potrzebują wyszukanej karmy, ale są bardzo dużymi łasuchami, dlatego trzeba karmić je z rozwagą. Są narażone na kocią nadwagę, która może prowadzić do wielu schorzeń, np. zawału, migotania przedsionek lub zapaleń stawowych. Koty brytyjskie to doskonali towarzysze w chłodne wieczory. Chętnie tulą się do swoich właścicieli i nie interesuje ich częste wychodzenie na dwór. Ich miękkie i bujne futro jest bardzo przyjemne w dotyku, a wielkie żółte oczy są charakterystyczną cechą tych kotów. 

Wybierając kota brytyjskiego dla swojej rodziny, warto zastanowić się nad tym, z jakiej hodowli pochodzi i wybrać taką, która spełnia wymogi polskiego prawa. Brytyjczyki to bardzo dobrzy towarzysze, których obecność w domu wpłynie na atmosferę. Potrafią poprawić nastrój i doskonale nadają się do dzieci. Jest do dobry kot, dla każdego, kto ceni sobie spokój.