You are currently viewing Kupując samochód elektryczny dokupmy stację szybkiego ładowania

Kupując samochód elektryczny dokupmy stację szybkiego ładowania

Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba rejestrowanych samochodów z napędem elektrycznym. Jest ich coraz więcej, a to oznacza, że do ich ładowania potrzebujemy coraz więcej prądu. Kupując sobie nowy samochód elektryczny sprawdźmy od razu ceny akcesoriów do ładowania. W standardzie do zakupu elektryka dostaniemy ładowarkę, dzięki której możemy naładować baterie ze zwykłego gniazda elektrycznego. Jeśli chcemy nasz samochód ładować szybko to dokupmy od razu domową stację ładowania.

Dzięki stacji ładującej samochód naładujemy w godzinę

stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych - dobra cenaPorównajmy sobie teraz optymalne osiągi poszczególnych akcesoriów ładujących. Jeśli swój samochód elektryczny będziemy ładować za pomocą dołączonej w standardzie ładowarki to musimy liczyć się z tym, że zajmie nam to nawet kilkanaście godzin. Czas ładowania będzie zależeć od tego jak pojemne są baterie w samochodzie i do jakiego poziomu będziemy samochód ładować. Dla tych, którzy swój samochód chcieliby „zatankować” błyskawicznie optymalnym rozwiązaniem będzie stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych – dobra cena za taką stację to mniej więcej cztery tysiące złotych. Jeśli salon samochodowy zaoferuje nam oryginalną stację w takiej cenie to bez chwili wahania powinniśmy się zdecydować na jej zakup. Dzięki takiej stacji szybko ładującej akumulatory w naszym samochodzie naładują się w niecałą godzinę. Takie tempo ładowania pozwoli nam na użytkowanie samochodu elektrycznego bez przerwy. Domowe stacje ładowania, które oferują tak dużą prędkość, mogą kosztować nawet do dziesięciu tysięcy złotych. W salonach samochodowych możemy je kupić taniej, bo bardzo często sprzedawcy oferują na nie ogromne rabaty. Wszystko po to, żeby przekonać nas do zakupu auta elektrycznego, które przecież i tak planowaliśmy kupić. Skorzystajmy z oferty, bo stacja ładująca jest naprawdę konieczna.

Być może niektórym właścicielom aut elektrycznych nie zależy na czasie ładowania samochodu. Jeśli używamy samochodu okazjonalnie to ładowarka może być wystarczająca. Jeśli chcielibyśmy w pełni wykorzystać potencjał naszego samochodu elektrycznego to stacja ładowania jest odpowiedzią na takie właśnie potrzeby. Jeździmy samochodem tyle ile potrzebujemy a w razie konieczności podpinamy go pod domem do ładowania. Po niespełna godzinie możemy ruszać w dalszą drogę.